TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Pozvánka na zápis - jak bude probíhat zápis v naší škole?

Vážení rodiče, zveme vás na zápis do 1. ročníku,  který se koná na všech kutnohorských školách v jednotném termínu 5. 4. 2019 v pátek od 14 do 17 hodin a 6. 4. 2019 v sobotu od 9 do 11 hodin. S sebou je třeba přinést občanský průkaz jednoho zákonného zástupce a rodný list dítěte. Doporučujeme vám zarezervovat si čas zápisu.  

Přijímaní žáků k povinné školní docházce

Vážení rodiče, od školního roku 2019/2020 je škola schopna otevřít v 1. ročníku tři třídy a přijmout přibližně 75 dětí. Vzhledem k tomu, že počet dětí ve spádovém obvodu je nízký, ředitelka školy ruší pro přijetí do prvního ročníku nastavená kritéria. Pokud si pro své dítě vyberete naši školu, přijďte k zápisu k nám, nezáleží na tom, kde má dítě trvalý pobyt.  Těšíme se na viděnou. 

Rezervační formuláře na zápis do 1. ročníku

Jana Nedvědová

Vážení rodiče, na následujících odkazech si můžete zarezervovat čas zápisu svého dítěte do prvního ročníku. Pokud rezervaci provedete, vyhnete se případnému delšímu čekání. K zápisu je samozřejmě možné přijít i bez rezervace času. Těšíme se na viděnou. 

Kraje pro bezpečný internet

Kraje pro bezpečný internet

Jana Nedvědová

Středočeský kraj v rámci projektu prevence kriminality natočil 10 videospotů pro rodiče zaměřujících se na to, jak postupovat při seznamování dětí ve věku 8 až 12 let s prostředím IT (počítače, mobily, užívání internetu apod.), jak jim připomínat problematiku elektronické bezpečnosti a kyberšikany. Jednotlivé videospoty budou zveřejňovány postupně, první díly je možno zhlédnout  na stránkách youtube, odkaz najdete níže. Na druhém odkazu jsou umístěny kurzy elektronické bezpečnosti pro děti, rodiče a veřejnost. Kurzy pro děti využíváme ve škole, rodičům, které tato aktuální problematika zajímá, doporučujeme zhlédnutí.  

Plán na měsíc březen

Plán na měsíc březen

V březnu nás čeká následující program...

Ředitelské volno 15. 4. 2019

Jana Nedvědová

Na pondělí 15.4. vyhlašuje ředitelka školy  v souladu s § 24 školského zákona (zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) ředitelské volno z důvodu dalšího vzdělávání pedagogického sboru. Školní družina bude v provozu při minimálním počtu pěti přihlášených dětí. Děkujeme za pochopení.      

Další schůzka školního parlamentu - pátek 29.3.

Jana Nedvědová

V březnu se školní parlament sejde 29.3. jako vždy v hudebně v 7,15 hodin. Těšíme se na viděnou. 

Tváře měsíce března

Tváře měsíce března

Jana Nedvědová

V pondělí 25.3.  jsme vyhlásili březnové tváře měsíce. 

Rekord se podařil!!

Rekord se podařil!!

Jana Nedvědová

První jarní den, čtvrtek 21.3., jsme přivítali netradičně - zápisem do České knihy rekordů. Magnolii před školou jsme ozdobili největším počtem červených kraslic - celkem jich na strom putovalo 3741.

Otevřeli jsme novou přírodní učebnu

Otevřeli jsme novou přírodní učebnu

Jana Nedvědová

Ve středu 20.3. jsme slavnostně otevřeli novou přírodní učebnu v prostoru před školní jídelnou.  Učebna byla vybudovaná za finanční podpory projektu PMI.  V prostoru, který nešel využívat pro volnočasové aktivity dětí, protože terén byl nerovný a zarostlý plevelem a náletovými dřevinami, jsme vybudovali altán s lavicemi a stoly, venkovní sezení a řadu cvičebních prvků, plánujeme doplnit sluneční hodiny a modely planet Sluneční soustavy. Využívat učebnu budeme pro dopolední vyučování i odpolední aktivity školní družiny. Doufáme, že takto nová a krásná nám bude sloužit dlouhou dobu k plné spokojenosti.    

Lyžaři zdraví z Černé Hory - 7. ročník

Lyžaři zdraví z Černé Hory - 7. ročník

Jana Nedvědová

Týden od neděle 17.3. tráví sedmáci v hotelu Černá Bouda nad Jánskými Lázněmi na lyžařském kurzu. Počasí jim předvedlo, co na horách umí - mráz, mlhu, ale i krásně slunečno. Držíme palce, aby se všichni vrátili v pořádku, spokojení a obohaceni o nové lyžařské dovednosti!        

Návštěva předškoláčků v 1. ročníku

Návštěva předškoláčků v 1. ročníku

Jana Nedvědová

V úterý 19.3. se přišli na naše prvńáčky podívat předškoláci z MŠ Pohádka a MŠ církevní. Malí školáci jim ukázali, co všechno se již naučili, dokázali jim, že školní práce ja radost a že se určitě nemají čeho obávat. Doufejme, že jsme budoucí žáčky přesvědčili, a že k zápisu přijdou s chutí a úsměvem na tváři.  

Stavíme z GEOMAGu - I. B

Stavíme z GEOMAGu - I. B

Jana Nedvědová

V týdnu od 11.3. děti z I. B pracovaly se stavebnicí GEOMAG. Je to konstrukční magnetická stavebnice pro děti, ze které se staví prostorové modely. Skládá se z magnetických tyčinek a ocelových kuliček a model může být zpevněn plastovými geometrickými tvary, vše drží pohromadě magnetickou silou. Děti mohou stavět podle návodu nebo tvořit podle vlastní fantazie.

Exkurze do Terezína - 9. ročník

Exkurze do Terezína - 9. ročník

Jana Nedvědová

Nejstarší naši studenti - zájemci -  se vypravili ve čtvrtek 14.3. v rámci výuky dějepisu, moderních dějin, na exkurzi do památníku Terezín...  

Šplhali jsme...

Šplhali jsme...

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 14.3. proběhlo ve sportovní hale Klimeška okresní kolo ve šplhu. Naši šplhavci byli velmi úspěšní, vybojovali řadu individuálních medailí, oceněna byla i družstva... Gratulujeme, výborná byla především děvčata! 

Oblastní kolo recitační soutěže

Oblastní kolo recitační soutěže

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 14.3. se uskutečnilo v Tylově divadle oblastní kolo recitační soutěže. Naši recitátoři byli vzorně připravení, měli jsme z jejich výkonů radost. Porota ocenila čestným uznáním výkon Agáty Březinové ze III. C. Gratulujeme! 

Chystáme se na rekord!

Chystáme se na rekord!

Jana Nedvědová

V těchto dnech vrcholí přípravy na zápis do knihy rekordů...Kraslice připravujeme do závěsů po deseti kusech, musí se navléknout, zajistit mašličkami, šikovné prstíky a tavné pistole jsou v permanenci...Vyfouknutá vejce prosíme noste do pátku 15.4., později už je nestihneme zpracovat. Jsme již nad třetí tisícovkou...

Veselé zoubky u prvňáčků

Veselé zoubky u prvňáčků

Jana Nedvědová

Preventivní program s názvem Veselé zoubky absolvovali všichni prvňáčci. Jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu, děti si upevňují hravou formou zásady ústní hygieny. Dětem přejeme, aby byly spokojené a zdravé a aby jim v úsměvu nebránil bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře. Sponzorem programu je DM drogerie, která poskytuje každému prvňáčkovi pomůcky pro čištění zubů.       

 

Mladí stavitelé - IV. B

Mladí stavitelé - IV. B

Jana Nedvědová

Čtvrťáci si v rámci pracovních činností a výtvarné výchovy vyzkoušeli roli architektů a stavitelů. Třídu zaplnili krabicemi a krabičkami různých velikostí a tvarů, ani vidět za nimi nebyli...Pak se pustili do budování - vznikla vojenská základna, strážní věže, královský hrad, středověké město, zemědělský statek, fantazii a kreativitě se meze nekladly.     

Starší recitátoři - III. a IV. kategorie

Starší recitátoři - III. a IV. kategorie

Jana Nedvědová

Pořadí ve starších kategoriích určila porota takto:  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání