TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Dominika Nováková a Matyáš Pospíšil jsou nominováni na sportovce roku!

Jana Nedvědová

Možná nevíte, že naše vynikající atletka Dominika Nováková ze VII. C a výborný fotbalový brankář Matyáš Pospíšil ze VI. B  jsou nominováni na sportovce roku 2019. Do vyhlášení zbývá několik posledních dní a určitě doporučujeme, pokud je chcete podpořit, abyste tak učinili na následujícím odkazu - hlasovat můžete až pro pět nominovaných. Domča byla nominovaná za SKP Kutná Hora a Matyáš reprezentuje Spartu Kutná Hora. Oběma gratulujeme k nominaci - je to veliký úspěch, přejeme jim co nejlepší umístění a do dalšího sportování hodně chuti, sil, úspěchů a hlavně pevné zdraví. 

Přijímání žáků k povinné školní docházce

Vážení rodiče, od školního roku 2020/2021 je škola schopna otevřít v 1. ročníku tři třídy a přijmout přibližně 75 dětí. Počet dětí v našem spádovém obvodu je nižší, proto pokud si pro své dítě vyberete naši školu, přijďte k zápisu k nám, nezáleží na tom, kde má dítě trvalý pobyt.  Těšíme se na viděnou. 

Pozvánka na zápis - jak bude probíhat zápis v naší škole?

Pozvánka na zápis - jak bude probíhat zápis v naší škole?

Vážení rodiče, zveme vás na zápis do 1. ročníku,  který se koná na všech kutnohorských školách v jednotném termínu v pátek 3. dubna 2020 od 14 hod do 18 hodin.  S sebou je třeba přinést občanský průkaz jednoho zákonného zástupce a rodný list dítěte. Pod tímto článkem najdete odkaz na rezervační formuláře, kde si můžete vybrat čas zápisu, který vám bude vyhovovat, na každý čas je možné zapsat až pět dětí. Rezervaci času doporučujeme, vyhnete se tak případnému čekání.  Zápis bude probíhat samozřejmě i bez rezervace času. Do správné třídy a celou naší školou vás doprovodí Mach a Šebestová.   

Plán na měsíc únor

Plán na měsíc únor

Jana Nedvědová

Je tu únor, zahajujeme druhé pololetí.Užijeme si divadelní představení v aule, zúčastníme se okresních kol soutěží a olympiád, sedmáci se vypraví na lyžařský výcvik do Krkonoš....Podrobné informace najdete dále... 

Schůzka školního parlamentu - 20.3.

Jana Nedvědová

Další schůzka školního parlamentu je naplánovaná po jarních prázdninách na pátek 20.3. jako vždy v 7,15 hodin v hudebně. Parlamentáři, nezapomeňte prosím!   

Připomněli jsme si zásady dentální hygieny

Připomněli jsme si zásady dentální hygieny

Jana Nedvědová

Ve dnech 18. - 20. 2. si děti z prvního stupně přinesly do školy kromě učebních pomůcek také zubní kartáček. V tyto dny totiž všechny prvostupňové třídy navštívily studentky stomatologie - budoucí zubní lékařky - a prakticky s dětmi nacvičovaly správné čištění zubů.  Setkání je o to milejší, že jedna ze studentek je Lucie Krausová, naše absolventka. Oběma studentkám velice děkujeme - práci s našimi dětmi věnují spoustu svého volného času a vše jim pečlivě a trpělivě vysvětlují, dětem se nácvik moc líbí.      

Pro výuku přírodopisu jsme pořídili novou stereolupu

Pro výuku přírodopisu jsme pořídili novou stereolupu

Jana Nedvědová

Ke zlepšení výuky přírodopisu by měla přispět nová učební pomůcka - stereolupa, kterou v těchto dnech začínáme v hodinách používat. Stereolupa nezobrazuje jen klasické preparáty, ale lze jejím prostřednictvím sledovat jakékoliv přírodniny a předměty. Obraz je možné zároveň přenášet na interaktivní tabuli, lze pořizovat i fotografie. Doufáme, že nová pomůcka podpoří zájem dětí o přírodovědné předměty.   

1. místo v matematické olympiádě 5. ročníků

1. místo v matematické olympiádě 5. ročníků

Jana Nedvědová

1. místo v matematické olympiádě v kategorii 5. ročníků vybojoval Štěpán Hladík z V. A. Gratulujeme!  

Valentýnská pošta je rozdaná...

Valentýnská pošta je rozdaná...

Jana Nedvědová

Na pátek 14.2. vyhlásili parlamentáři opět Valentýnskou poštu. V krabicích se sešla spousta přání, jedno hezčí než druhé - je moc hezké, že jsme našli chvíli a těm, které máme rádi, poslali milá přáníčka, určitě své adresáty potěšila. Úlohy pošťaček se ujaly slečny deváťačky - poštu roztřídily a předaly zástupcům jednotlivých tříd. Na fotografiích je zachyceno, jak pečlivě přání vyráběli druháčci... 

Staviteli mostů se na chvíli stali čtvrťáci

Staviteli mostů se na chvíli stali čtvrťáci

Jana Nedvědová

Další lekce polytechnické výchovy ve IV. B byla zaměřena na stavby mostů. Lektor seznámil děti s historií staveb, druhy mostů, promítl dětem nejčastější typy konstrukcí, druhy materiálů. Následovalo promítání významných staveb z celého světa a děti tipovaly, kde se nachází, jak byly sestrojené. Pak jsme se již ve skupinách pustili do konstrukce vlastních staveb, které musely udržet určitou zátěž, své výtvory jsme prezentovali ostatním. Podle slov paní učitelky byly děti nadšené a pan lektor také - s našimi školáky se mu prý výborně spolupracovalo.     

Lekci mediální gramotnosti v městské knihovně absolvovala skupina deváťáků

Lekci mediální gramotnosti v městské knihovně absolvovala skupina deváťáků

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 13.2. absolvovala skupina deváťáků v městské knihovně workshop zaměřený na mediální gramotnost. Tyto workshopy pořádá zvolsi.info, a jejich smyslem je naučit mladé lidi pracovat s informacemi a odhalovat manipulaci. Sami autoři programu jsou mladí lidé, které už (jak sami říkají) nebavilo se dívat, jak se chytré mozky plní hloupými (dez)informacemi. Sepsali Surfařova průvodce po internetu – jednoduchý návod, jak se ve světě médií nenechat vodit za nos a s programem vyrazili na tour do škol po celém Česku a Slovensku.  Za svoji činnost získali již i několik ocenění. 

Prvňáčky navštívila fenka Eba se svou chovatelkou Anetkou

Prvňáčky navštívila fenka Eba se svou chovatelkou Anetkou

Jana Nedvědová

Ve středu 12.2. měli prvňáčci moc milou návštěvu - přišla mezi ně naše absolventka Anetka Sovová, která studuje veterinární školu a její budoucí povolání je jejím velikým koníčkem No a protože je to budoucí veterinářka, měla s sebou samozřejmě zvíře - svoji skvělou fenku Ebu. Společně předvedly dětem, jak se chovat k cizím i vlastním psům, ukázaly, jak vzorně Eba poslouchá povely své paničky, co se pejskům líbí a co ne, došlo i na společnou hru. Dětem se chvíle strávené s Anet a Ebou moc líbily...   

Poklad kapitána Baltazara zhlédli druháčci

Poklad kapitána Baltazara zhlédli druháčci

Jana Nedvědová

V pondělí 10.2. po shromáždění pokračoval pro některé děti program v aule - přijelo k nám totiž Divadélko pro školy Hradec Králové a sehrálo pro druháčky a třeťáky kombinované loutkoherecké představení o námořnících a pirátech s názvem Poklad kapitána Baltazara aneb kdo se bojí, nesmí na moře. Totéž představení je připravené pro prvňáčky a čtvrťáky ve středu, v úterý se bude hrát pro druhostupňové děti představení Romantismus není jen romantika. Všechna představení jsou postavená na spoluráci s publikem a děti se při nich výborně baví.    

V. C pronikala do základů robotiky

V. C pronikala do základů robotiky

Jana Nedvědová

Uplynulý týden byl pro žáky V.C spojen s pronikáním do základů robotiky. Společně jsme se snažili hledat odpovědi na otázky, na které bychom hledali vhodné odpovědi i my dospělí. Co je to vlastně robot? Jakými různými způsoby může být ovládán? Je model auta na ovládání robotem, nebo není? Kde všude nahradila robotická zařízení práci lidí a jak to bude vypadat za 5,10, 15 let? Jak budou robotická zařízení vypadat a co je bude pohánět? 

Únorové shromáždění

Únorové shromáždění

Jana Nedvědová

V pondělí 10. 2. se sešly v aule na shromáždění mladší děti. Protože se blíží jaro, věnovali jsme se opět bezpečnému pohybu dětí v silničním provozu a připravili ke zhlédnutí krátké video BESIPu zaměřené na bezpečnost na železničních přejezdech. O dění ve svých třídách informovali druháčci - byli vzorně připravení, děkujeme jim, jsou moc šikovní. Na závěr jsme si zazpívali a rozešli jsme se do tříd. V dubnu se sejdeme již naposledy v tomto školním roce.  

Post Bellum je v plném proudu

Post Bellum je v plném proudu

Jana Nedvědová

Práce deváťáků zapojených do projektu Post Bellum je v plném proudu...Oba dva týmy dokončují výtvarná díla a ve středu  5. 2. natáčeli v Českém rozhlase Hradec Králové reportáže s pamětníky.   

Tváře měsíce prosince a ledna

Tváře měsíce prosince a ledna

Jana Nedvědová

Za tyto dva měsíce jsme vyhlásili poctivé nálezce - shodou okolností to jsou pouze chlapci smiley

II. A v GASKu

II. A v GASKu

Jana Nedvědová

Poslední lednový týden si druháčci zpestřili návštěvou GASKu - vypravili se na výstavu děl Jiřího Trnky a inteaktivní program, který na ni navazuje. Výstava je krásná, můžeme ji všem doporučit, všechny naše třídy, které ji absolvovaly, byly velmi spokojené... 

Bezpečná média ve IV. B

Bezpečná média ve IV. B

Jana Nedvědová

V útery 28. 1. absolvovali čtvtťáci program Bezpečná média a IT.  Nejprve jsme si ujasnili, co je a co není médium. Dále lektorka dětem vysvětlila, že informace, které z médií získáváme, musíme zhodnotit, nevěřit všemu, být obezřetný a soudný..Nejzajimavějši částí bylo bezpeči na internetu, v mobilu. Všechny důležité zásady jsme opět slyšeli, vysvětlili si, prrocvičili a budeme se jimi řídit.   

Sedmáci programovali ozoboty

Sedmáci programovali ozoboty

Jana Nedvědová

Při hodinách informatiky si sedmáci vyzkoušeli práci s ozoboty - programovali jim jednoduché cesty...

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání