TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Nabídka semináře Děti nejsou stejné

Jana Nedvědová

MAP Kutnohorsko srdečně zve na seminář Děti NEJSOU STEJNÉ. Jan to zohlednit ve výchově a vzdělávání? Seminář se koná v úterý 26.2. od 17 do 19 hodin v přednáškovém sále GASK. Lektorkou je Mgr. Šárka Miková, psycholožka, která již přes dvacet let poskytuje poradenství v oblasti výchovy a vzdělávání, motivace, osobního rozvoje i práce s týmy. Další informace naleznete na přiloženém letáku.    

Kraje pro bezpečný internet

Kraje pro bezpečný internet

Jana Nedvědová

Středočeský kraj v rámci projektu prevence kriminality natočil 10 videospotů pro rodiče zaměřujících se na to, jak postupovat při seznamování dětí ve věku 8 až 12 let s prostředím IT (počítače, mobily, užívání internetu apod.), jak jim připomínat problematiku elektronické bezpečnosti a kyberšikany. Jednotlivé videospoty budou zveřejňovány postupně, první díly je možno zhlédnout  na stránkách youtube, odkaz najdete níže. Na druhém odkazu jsou umístěny kurzy elektronické bezpečnosti pro děti, rodiče a veřejnost. Kurzy pro děti využíváme ve škole, rodičům, které tato aktuální problematika zajímá, doporučujeme zhlédnutí.  

Vzhůru do druhého pololetí - plán na měsíc únor

Vzhůru do druhého pololetí - plán na měsíc únor

První měsíc druhého pololetí nás kromě obvyklé dávky učení čeká následující program...

Shromažďujeme vyfouknutá vejce!

Shromažďujeme vyfouknutá vejce!

Jana Nedvědová

O prvním jarním dni bychom se rádi pokusili o zápis do české knihy rekordů - chceme magnolii před školou ozdobit co největším počtem červených kraslic, proto shromažďujeme vyfouknutá vejce. Prosíme všechny, kdo mohou, aby nám přispěli! Vejce můžete odevzdávat ve školní družině, třídním učitelům, zástupcům ředitele nebo v kanceláři školy. Děkujeme! Momentálně jich máme okolo dvou tisíc, prosíme ještě i dál noste!     

Další schůzka školního parlamentu - pátek 22.2.

Jana Nedvědová

V únoru se školní parlament sejde 22.2. jako vždy v hudebně v 7,15 hodin. Těšíme se na viděnou. 

Výkony v netradičních disciplínách - 8. ročník fyzika

Výkony v netradičních disciplínách - 8. ročník fyzika

Jana Nedvědová

Hodiny fyziky si osmáci oživili pohybovými aktivitami a následným výpočtem výkonu si upevnili právě probírané učivo. Soutěžili ve třech disciplínách - zvedání lahve, výstupy na židli a krčení nohy se zátěží. Nejprve veličiny změřili (délka ruky, nohy, výška židle, hmotnost lahve) a pak se jednu minutu činili... Následně vypočítali hodnoty výkonu a porovnali se navzájem. A kdo byl tedy nejvýkonnější?      

II. A dostala mokré vysvědčení

II. A dostala mokré vysvědčení

Jana Nedvědová

V úterý 12.2. ukončili druháčci plavecký výcvik. Na poslední lekci měli naplánované kromě dalších vodních činnsotí i závody. Všechny děti absolvovaly plavecký výcvik úspěšně, všechny si na památku odnesly mokré vysvědčení, gratulujeme!   

Plyšáčkový den v I. B

Plyšáčkový den v I. B

Jana Nedvědová

Ve středu 13.2. si prvňáčci přinesli do školy své plyšové kamarády a prožili s nimi celé dopolední vyučování. Nejprve spolu cvičili při tělesné výchově, pak s dětmi počítali, soutěžili s plácačkami, učili se představit se anglicky a účastnili se všech dalších školních činností. Den se všem moc líbil a pro velký úspěch máme pokračování - děti s plyšáky trénují počty na schodech - o kolik je kdo výš a kdo níž. S kamarádem je učení zábava

IV. C vyráběla sněhuláky

IV. C vyráběla sněhuláky

Jana Nedvědová

V pátek 15.2. se IV. C pustila do výroby sněhuláků - ještě honem rychle, počasí za okny vypadá, že jaro je už za dveřmi. Protože zvolená výtvarná technika byla náročná na zručnost, povolala si paní učitelka na pomoc další dospěláky. Děkujeme paní Šafránkové, která posílila naše řady a práci dětí vedla. Všechny děti se již těší na konečný produkt svého snažení, který si odnesou domů....    

Výstavu knihtisku navštívila VI.B

Výstavu knihtisku navštívila VI.B

Jana Nedvědová

V pátek 15.2. navštívila výstavu knihtidku - již podruhé - třída VI. B. Poprvé - před Vánocemi - bylo totiž muzeum ve zkušebním provozu a svoje sbírky rozšířilo. A místo vánočního přání si při této druhé návštěvě vytiskly děti valentýnku...

Ze života III. B

Ze života III. B

Jana Nedvědová

U třeťáků se pořád něco děje...Při pracovních činnostech kromě dalších aktivit pracují děti se stavebnicemi, ve středu 13.2. si užily ochutnávku exotického ovoce a ve čtvrtek 14.2. na svatého Valentýna se vypravily na výstavu knihtisku, kde se seznámily s historií tohoto řemesla a vlastnoručně si vyrobily pro maminky valentýnská přání... 

Stříbrnou příčku ve Sportovci roku získala Anna Náhlovská

Stříbrnou příčku ve Sportovci roku získala Anna Náhlovská

Jana Nedvědová

 

Veliká gratulace patří Aničce Náhlovské ze VI. C. Anička obsadila krásné 2. místo v anketě Sportovec roku v Kutné Hoře v kategorii jednotlivců do 12 let. Anička se již několik let věnuje aerobiku, závodí za tým Fit Art Aerobic& Dance Kutná Hora a je velmi úspěšně. Přejeme hodně chuti do dalšího sportování, pevné zdraví a hodně úspěchů. Jsme rádi, že se s námi Anička o radost z tohoto úspěchu podělila.   

Valentýnská pošta

Valentýnská pošta

Jana Nedvědová

Na svatého Valentýna jsme si zpříjemnili den valentýnskou poštou - vrátili jsme se k ní po několika letech. Od pondělí 4.2. jsme měli na chodbách schránky připravené na valentýnské vzkazy pro kamarády, kamarádky, vyučující. paní vychovatelky....Ve čtvrtek 14.2. ráno je deváťáci převzali, roztřídili - přitom dodržovali listovní tajemství. Pak si vzkazy pro jednotlivé třídy převzali parlamentáři a předali je adresátům.  Hezký svátek přejeme všem!   

Měříme fyzikální veličiny - VII. A, B

Měříme fyzikální veličiny - VII. A, B

Jana Nedvědová

V hodinách fyziky si sedmáci vyzkoušeli svou zručnost při měření fyzikálních veličin. Úkolem bylo určit druh látky, ze které je těleso vyrobeno. Těleso nejprve zvážili, pomocí odměrného válce určili objem i s příslušnou odchylkou měření. Ze zjištěných hodnot vypočítali hustotu a tu vyhledali v tabulkách, poté určili druh látky. Úkol to nebyl snadný, ale všichni ho zvládli se ctí.  

Únorové shromáždění

Únorové shromáždění

Jana Nedvědová

V pondělí 11.2. se konalo další shromáždění mladších školáků. Paní ředitelka poděkovala dětem za vše, co vykonaly v rámci projektu Laskavec a promítla prezentaci, ve které je zachycené vše, co jsme ve svém okolí vykonali. Příspěvky ze tříd přednesli druháčci - poradili si s vystoupením krásně, byli vzorně připravení, děkujeme jim. Naposledy se s mladšími školáky sejdeme 1.4.       

Zásady první pomoci - IV. A

Zásady první pomoci - IV. A

Jana Nedvědová

Třídy 4. ročníku využily nabídku organizace poskytující zdravotní péči LCC a pozvaly si zdravotní sestřičku, která s dětmi zopakovala zásady poskytování první pomoci. Děti si připomněly, jak se zachovat při dušení, pořezání a také se naučily jak postupovat při poskytování první pomoci člověku postiženému srdečním selháním.

Ptáčkohraní v I. B

Ptáčkohraní v I. B

Jana Nedvědová

Na čtvrtek 7.2. si prvňáčci naplánovali program Ptáčkohraní. 

Okresní kolo německé konverzační soutěže - vítězství a páté místo

Okresní kolo německé konverzační soutěže - vítězství a páté místo

Jana Nedvědová

V úterý 5.2. proběhlo v Čáslavi okresní kolo německé konverzační soutěže. Naši školu reprezentovali Monika Adámková v kategorii I A  a Kateřina Trousilová a Adam Koudelka v kategorii II. A.  Všichni nám udělali radost. Monika a Kačka si přivezly diplom za 1. místo, Adam byl pátý. Všem gratulujeme  a děkujeme za vzornou reprezentaci školy - na olympiádu se připravovali nejen ve škole, ale i navíc ve svém volném čase.        

Druháčci navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové

Druháčci navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové

Jana Nedvědová

V úterý 5.2. a ve středu 6.2. se druháčci vystřídali ve Hvězdárně v Hradci Králové. Pro nejmenší školáky je zde připravený program s názvem Poprvé ve hvězdárně. Děti zhlédly pohádku Polaris, která je seznamuje s astronomickými zákonitostmi, jako jsou střídání ročních období, přicházejí na kloub různým záhadám, užijí si spoustu legrace a přitom se mnoho nového dozvědí. S lektorem se pak pobavily o střídání dne a noci, o souhvězdích noční oblohy, společně nalezli Severku, seznámili se s planetami Sluneční soustavy. Děti z II. B a II. C si navíc prohlédly na hvězdárně dalekohledy.  

Chystáme valentýnskou poštu

Chystáme valentýnskou poštu

Jana Nedvědová

Na čtvrtek 14.2., Den svatého Valentýna, jsme připravili opět po několika letech valentýnskou poštu. Na chodbách školy jsou připravené schránky, kam můžeme házet milé vzkazy pro kamarády, kamarádky, paní učitelky, vychovatelky...Deváťáci je 14.2. roztřídí a parlamentáři předají.... Neváhejte, a napište někomu, koho máte rádi, komu chcete zpříjemnit den...Děti z I. B již schránku navštívily...  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání