TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Potřebujete si zopakovat učivo z matematiky nebo českého jazyka? Můžete využít studijní streamy!

Potřebujete si zopakovat učivo z matematiky nebo českého jazyka? Můžete využít studijní streamy!

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. ledna v 18:56

Pokud si potřebujete připomenout nějaké konkrétní učivo z matematiky nebo  českého jazyka, můžete k tomu využít služeb vzdělávacího portálu LearnTube, který vytváří bezplatné streamy. Tyto streamy slouží jako doplněk učiva pro studenty základních i středních škol, stačí si vybrat téma, které potřebujete. 

Změny v testování žáků platné od 17. 1.

Změny v testování žáků platné od 17. 1.

Jana Nedvědová

Vloženo: 31. prosince 2021 v 9:24

Vážení rodiče, milí žáci, od 17.1. dochází opět k výrazným změnám v protiepidemickcýh opatřeních. To příjemné je, že povinné testování nás všechny čeká už pouze jednou týdně, vždy v pondělí nebo po prvním příchodu do školy daný týden. Z tohoto pozitivního záchytu pro nás nic neplyne, protože jsme přes víkend nebyli v kontaktu a vždy do výsledku testování máme poctivě nasazenou ochranu dýchacích cest. V případě, že s námi pozitivně testovaný spolužák strávil nějaký čas ve třídě bez roušky, odchází třída na pět dní do karantény. Z ní se pak bez testů vrací zpátky. Je to velmi stručně řečeno, v případě, že se vás tato situace bude týkat, dostanete podrobné informace od KHS. Přejeme všem pevné zdraví a asi i pevné nervy smiley  

Plán na měsíc leden

Plán na měsíc leden

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. prosince 2021 v 9:07

Čas letí jako voda, rozloučili jsme se s rokem 2021 a máme tu nový...První měsíc roku 2022 bude především ve znamení pilné školní práce, protože se bude uzavírat hodnocení výsledků vzdělávání za 1. pololetí. Sedmáci vyjedou na lyžařský kurz do Herlíkovic, spočítáme matematickou olympiádu, děti z 1. stupně se opět setkají s Idou a jejím maskotem...

Jak si vedeme po druhém kole sběru starého papíru?

Jak si vedeme po druhém kole sběru starého papíru?

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2021 v 7:45

V pondělí 3.1. proběhlo druhé kolo sběru starého papíru. I tentokrát přibyla na dvoře pořádná  hromada, další přírůstky jsme zaznamenali u osmnácti tříd.  V příloze opět najdete přesnou tabulku, kde je vidět, které třídy se začínají dostávat do vedení. Výsledky zveřejňujeme se zpožděním, protože pan učitel, který má sběr na starosti, byl na lyžařském výcviku. Třetí kolo je naplánované na pondělí 7. 2.    

Prosba o ohleduplnost a spolupráci

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 11:15

Vážení rodiče, VELICE PROSÍME o pomoc a spolupráci. Každý den si zkontrolujte prosím příchozí emailovou poštu, může se tam objevit informace od vašeho třídního učitele, informace z KHS očekávejte formou SMS zprávy. Podle momentálně platných opatření se karanténa týká všech osob, tedy i očkovaných a po nemoci.  A ještě jedna velká prosba - pokud doma řešíte podezření na nákazu, čekáte na výsledky testů - prosím neposílejte do vyřešení situace dítě do školy, předejdeme tak případným dalším zbytečným karanténám. Děkujeme za pochopení.   

Informace pro rodiče a žáky - povinná opatření platná od 1. 9. 2021

Informace pro rodiče a žáky - povinná opatření platná od 1. 9. 2021

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. srpna 2021 v 20:32

Vážení rodiče, milí žáci, v příloze najdete podrobné informace k chodu školy, nastaveným opatřením, případnému testování...Pokud by vám něco nebylo jasné, obraťte se na vedení školy nebo své třídní učitele. Rodiče velice prosíme, aby akceptovali nastavená opatření, děti je v loňském roce hravě zládly.  V dnešní nelehké době je solidarita a ohleduplnost k ostatním velice důležitá a pomůže nám vydržet ve škole - pevně věříme, že celý školní rok smiley . Pokud se vracíte ze zahraničí, PROSÍME, řiďte se cestovatelským semaforem.      

2. místo okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda vybojoval Matěj Tvrdík ze VI. C

2. místo okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda vybojoval Matěj Tvrdík ze VI. C

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 13:58

Výborný výsledek vybojoval Matěj Samuel Tvrdík ze VI. C v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii 6. ročníků počítalo celkem 18 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií (11 ZŠ a 7 G), Matěj obsadil krásné druhé místo, přičemž za vítězkou z církevního gymnázia zůstal pozadu jen o jeden jediný bod! Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!  

Ludvík u prvňáčků v céčku

Ludvík u prvňáčků v céčku

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. ledna v 15:50

Některé programy s Ludvíkem jsme museli odložit, protože nám v týdnu od 24.1. začala do výuky zase silně zasahovat karanténa tříd i pedagogů. Ale s prvňáčky v céčku se Ludvíček ještě stihl setkat. Program měl tentokrát děti upozornit na případné rizikové situace, do kterých by se mohly dostat a hlavně na zásady bezpečného chování, které by dětem mohly pomoci a ušetřit jim mnoho nepříjemností.  

VI. A čistila Stolpersteine - kameny zmizelých

VI. A čistila Stolpersteine - kameny zmizelých

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. ledna v 15:36

V pondělí 24.1. se šesťáci z áčka se svojí třídní paní učitelkou vydali do ulic Kutné Hory, aby podpořili akci Nadačního fondu dr. Dagmar Lieblové - čištění Stolpersteinů. Kamenů zmizelých je na Kutnohorsku téměř 200.  Děti se vypravily na akci s malým předstihem, akce pro veřejnost je vyhlášená na čtvrtek 27.1.  Paní učitelka připravila pro děti při příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti (27.1.) do občanské výchovy projekt - vysvětlili si, co pojem holocaust znamená, vypravili se do ulic, čistili kameny, využili pracovní listy, ve skupinách pak ve škole prezentovali svá zjištění. Práce je moc bavila.    

Jak se mají druháčci v béčku?

Jak se mají druháčci v béčku?

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. ledna v 20:06

Jsme moc rádi, že v tomto školním roce můžeme realizovat plavecké kurzy pro naše malé školáky. Děti plavání moc baví a do bazénu jezdí rády a s chutí. Tento týden se druháčci také už podruhé setkali s Ludvíkem, tentokrát pro ně byl připravený program s názvem Jak se chránit v nebezpečných situacích. Děti se učí rozpoznávat potenciálně nebezpečné situace a místa, uvědomit si rizika internetu, odlišit důvěryhodnou osobu od případného agresora a další konkrétní situace, kdy by se mohly ocitnout v ohrožení.   

Lyžařský kurz Herlíkovice - VII. C a VII. D

Lyžařský kurz Herlíkovice - VII. C a VII. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. ledna v 12:47

Hned po Vánocích, 3.1., se vypravili sedmáci na lyžařský kurz do Herlíkovic. Organizace byla tentokrát  náročnější vzhledem k povinnému testování, ale rodiče vše vzorně zařídili a obě party bez problémů odcestovaly.  Hned v pondělí jsme se rozřadili do družstev podle úrovně lyžařských dovedností a těšili se na pořádnou lyžovačku. Počasí nás ale zradilo a v úterý celý den pršelo. A tak místo na lyže se šlo na nákup pro pláštěnky a na večer se připravoval kulturní program. Od středy už jsme se obuli do lyží, přeháňky nás nezastavily. Ve čtvrtek nás ráno čekalo nebe azurové a vymetené přesně tak, jak má na horách být. Ještě jsme stihli vyzkoušet i běžky, večer jsme zabalili a v pátek cestovali zase domů - všichni zdraví, celí a spokojení.    

Předvánoční setkání IX. B a II. B

Předvánoční setkání IX. B a II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. prosince 2021 v 8:37

Milé předvánoční setkání proběhlo v pondělí 20. 12. mezi druháčky a deváťáky z béčka. Velcí i malí si připravili krátké vánoční pásmo, které si navzájem představili, společně si zazpívali známé koledy a předali si vánoční přáníčka. Pak se společně vypravili do kostela sv. Jana Nepomuckého, kde si prohlédli výstavu betlémů a připomněli si příběh o narození Ježíška. Po návratu do školy čekalo děti to nejkrásnější - spousta dárečků pod stromečkem. 

Tváře měsíce prosince

Tváře měsíce prosince

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. prosince 2021 v 8:41

V pondělí 20.12. jsme vyhlásili tváře měsíce prosince...

Šesťáci z céčka změřili svoje síly v piškvorkách

Šesťáci z céčka změřili svoje síly v piškvorkách

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. prosince 2021 v 19:03

Na pátek 17.12. si šesťáci s paní učitelkou naplánovali do hodin matematiky piškvorkový turnaj. V týdnu se rozlosovali a v pátek se vrhli do hry.  Kdo byl vyřazený a v turnaji nepokračoval,  zkoušel si další aktivity - tangram, hanojskou věž, deskové hry... Do finále se probojoval Matěj Cihlář a Natálie Vopěnková.  Matěj Natálku porazil a zvítězil, na třetím místě skončil Adam  Tvrdík.   

Prvňáčci v knihovně - I. B a I. C

Prvňáčci v knihovně - I. B a I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. prosince 2021 v 10:38

V předvánočním čase se prvňáčci vypravili do knihovny. S pracovnicemi knihovny si povídali o adventu, adventních tradicích a vánočních svátcích. Dětem se také moc líbily úryvky z pohádek o čertech. Děti se můžou těšit na příští návštěvu, která by již měla být v nových zrekonstruovaných prostorách Na Náměti.  

Máme novou krásnou schránku důvěry

Máme novou krásnou schránku důvěry

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. října 2021 v 10:42

Na chodbě v 1. patře se objevila nová schránka důvěry. Je krásně ozdobená, z bílé na tuto krásnou Žižkováckou ji proměnila paní Monika Vnuková, moc jí děkujeme. Pokud budete potřebovat s čímkoliv pomoci od paní psycholožky nebo kohokoliv dalšího ve škole a nechcete nebo nemůžete s námi mluvit přímo, určitě ji využijte...Využít můžete také elektronickou cestu - buď email na kohokoliv z dospělých nebo Edupage prostřednictvím ankety.   

Organizace školního roku 2021/2022

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června 2021 v 22:27

Vážení rodiče, milí žáci, pokud vás zajímá, kdy budou prázdniny a volné dny v příštím školním roce, čtěte dále...

Nabídka výuky anglického jazyka

Nabídka výuky anglického jazyka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna 2021 v 20:07

Vážení rodiče, velmi rádi zveřejňujeme nabídku maminky naší školy, PhDr. Sophie Fairweather, které žije a pracuje v Anglii. Pokud máte o online výuku angličtiny pro své dítko zájem, kontakt a další informace najdete na následujícím letáčku.    

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února 2021 v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání