TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Program na první měsíc nového školního roku

Program na první měsíc nového školního roku

Jana Nedvědová

Prázdniny uběhly jako voda a máme tu opět září... Program na první měsíc nového školního roku si můžete přečíst dále...

Zájemci ze VII. C bádali v Jizerských horách

Zájemci ze VII. C bádali v Jizerských horách

Jana Nedvědová

Od čtvrtka 5.9. do soboty 7.9. pobývalo deset sedmáků v v Hraběticích - zúčastnili se badatelského pobytu, který se konal ve spolupráci se SOU a SOŠ řemesel v Kutné Hoře, byl hrazen z IKAP a pro děti byl zdarma. Naši badatelé absolvovali nabitý program - navštívili horu Kozákov, nejvyšší horu Českého ráje a naleziště polodrahokamů, Jablonec nad Nisou, Ještěd, rozhlednu Slovanka, vyšlápli si do Josefova dolu...Po celou dobu pobytu jim vydržela dobrá nálada a úsměv - tak to má být...    

Spolu ve škole - V. B

Spolu ve škole - V. B

Jana Nedvědová

Na pátek 6.9. jsme naplánovali pro páťáky dopoledne  zážitkové pedagogiky a her z oblasti osobnostní a sociální výchovy  s názvem Spolu ve škole. Cílem tohoto projektu je seznámení s novým tříídním učitelem a naladění vztahů mezi dětmi na nový školní rok, vzájemné sblížení i mimo školní lavice. 

Patronáty v I. B a I. C

Patronáty v I. B a I. C

Jana Nedvědová

V pátek 6.9. a v pondělí 9.9. navštívili i další osmáci své malé svěřence - prvňáčky z béčka a céčka.  Představili se navzájem a společně se pustili do práce - skládali krabice na školní potřeby a plnili další úkoly. Obě party - velcí i malí - se shodli na tom, že společně strávené chvíle byly příjemné a těší se na další setkání.   

Prvňáčci z áčka se seznámili se svými patrony

Prvňáčci z áčka se seznámili se svými patrony

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 5.9. měli prvňáčci z áčka milou návštěvu - přišli k nim "jejich" osmáci (třída VIII. C).  Každá první třída má totiž přidělené své patrony z druhého stupně, kteří je pravidelně navštěvují, společně pracují a hrají si a odstraňují tak případné obavy z velkých školáků.  Na prvním setkání se děti představily a společně skládaly krabice na školní potřeby... 

Přivítali jsme nové prvňáčky

Přivítali jsme nové prvňáčky

Jana Nedvědová

Nový školní rok je zahájený...Určitě s velkým očekáváním dnes přišli noví žáčci - prvňáčci. Přejeme jim mnoho chuti a elánu do práce a na vysvědčení samé jedničky, jejich rodičům hodně trpělivosti a síly na to, být dětem ve školní práci oporou. Naše paní učitelky pro to, aby byly děti ve škole spokojené a každý den se do své třídy těšily, udělají maximum.  

Nabídka volnočasových aktivit pro žáky

Jana Nedvědová

V následující příloze si můžete prohlédnout nabídku zájmových kroužků a sportovních aktivit pro žáky školy. Děti tuto nabídku dostanou také v tištěné podobě. Kroužky, které pracují ve školní družině, si rodiče hlásí tam.    

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání