TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Davídek

Davídek

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. dubna v 10:46

Je nesmírně těžké tomu uvěřit...S hlubokým zármutkem oznamujeme, že naši žižkovskou partu navždy opustil Davídek Procházka, nesmírně vnímavý a bystrý hoch, smíšek, vynikající kamarád, který měl vždy a pro každého laskavé slovo. A především nejstatečnější chlapec, jakého známe. Řadu měsíců se bil jako lev a sváděl nerovný souboj se zákeřnou nemocí. V neděli 11.4. svůj boj prohrál. Davídku, moc nám chybíš, v našich srdcích žiješ dál... 

Vyjádření školy k názorům šířícím se po internetu

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. dubna v 9:31

Vážení rodiče, v právním státě škola jako veřejná instituce nemá možnost jakkoliv mírnit, měnit nebo upravovat platná nařízení. Vystavila by se tak riziku, že na ni bude okamžitě a zcela oprávněně podaná stížnost za jejich nedodržování. Víme, že mnozí z vás nesouhlasí s platnou legislativou, ale prosím nechme soudy, ať rozhodnou. My nejsme ani právníci ani lékaři. Jsme učitelé a věřte, že se už nesmírně těšíme na pondělí, až bude po prvním testování a my budeme moci dělat to, co máme rádi a proč ve škole jsme. Děti patří do školy a ne k doma k počítači a pokud je toto zatím jediná cesta, jak se mohou do školy vrátit, prosím zatím ji všichni akceptujme.  Věřte, že od středy jsme poctivě pracovali na tom, aby návrat byl pro děti co nejpříjemnější a už se na ně moc těšíme.   

Budeme vám velmi vděčni, pokud si v této náročné a rozjitřené době nenecháme zkazit vzájemné dobré vztahy, které dlouhodobě budujeme.  S připomínkami na protikorovavirová opatření se prosím obracejte na MŠMT a MZČR, oni jsou jejich tvůrci.  Děkujeme za pochopení.  

Návrat žáků do školy od 12.4.

Návrat žáků do školy od 12.4.

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. dubna v 19:11

Vážení rodiče, v příloze najdete informace k organizaci chodu školy od pondělí 12.4., odkaz na instruktážní video k samotestování a informační letáky MŠMT. Tytéž informace vám posílají vaši třídní učitelé na emailový kontakt. Zároveň přikládáme specifikaci testu, který bude škola využívat. Pokud budete chtít být přítomni testování, oznamte to prosím svému třídnímu učiteli do pátku 9.4., abychom v případě velkého zájmu z vaší strany zajistili dostatečný prostor (týká se dětí 1. - 3. ročníku).  V případě nejasností volejte, pište. Na děti se už moc těšíme, doufáme, že i ony na nás. smiley

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. února v 11:48

Vážení rodiče, v příloze najdete informaci o vydání mimořádného opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Velice prosíme, abyste se jím řídili a své děti vybavili rouškami, které budou v souladu s vyhlášeným opatřením (chirurgické roušky nebo vyšší ochrana - nanoroušky, nanošátky, respirátory,...).  Děkujeme.    

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. února v 20:12

Vážení rodiče, pevně věříme, že se současná neutěšená situace začně postupně lepšit a v létě se již děti budou moci věnovat svým zájmům a koníčkům. V příloze najdete nabídku na příměstský tábor Veselá věda, který by rádi uskutečnili naši vyučující v prostorách školy. Už z názvu je patrné, co bude na programu. Pokud vás tábor zajímá, otevřete si přiložený plakátek. 

Rozvrhy online výuky 5. - 9.ročník od 4.1.

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. prosince 2020 v 9:33

Vážení rodiče, milí žáci, pokud nenastane další změna, bude výuka od 4. 1. pro žáky 3. - 9. ročníku probíhat opět distančně podle stejného modelu jako v listopadu. Paní učitelky 3. a 4. ročníku budou informovat emailem, rozvrhy od 5. ročníku výš najdete v příloze. Prezenčně ve škole se budou vzdělávat jen nejmenší školáci 1. a 2. ročníku. Třídy budou opět oddělené i ve školní družině, nebudou se prolínat. II. A a II. C bude mít oddělení v malé družině v budově školy, třída II. B a všichni prvňáčci budou v hlavní budově školní družiny. Velice prosíme - pomozte nám vydržet ve škole co nejdéle, pokud řešíte v rodině podezření na nákazu koronavirem, neposílejte děti do vyřešení situace do školy.  Děkujeme.     

Distanční pozdravy z I. B

Distanční pozdravy z I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. dubna v 9:19

Děti z I.B zvládaly distanční výuku v průběhu března a začátkem dubna naprosto perfektně a dokonce všichni žáčci plnili i dobrovolné úkoly jako například sportování v přírodě, poznávání jarních kytiček, pozorování mláďátek, úklid v okolí domova, zdobení kraslic a vytváření různých jarních výrobků a dekorací. Jsme moc rádi, že dnes ráno opět mohli přiběhnout do školy, bylo nám tu bez nich smutno. Teď už chodby a třídy zase ožily a my uděláme vše pro to, aby byl návrat pro děti co nejpříjemnější.   

Velikonoce v VI. C

Velikonoce v VI. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. dubna v 20:53

Moc děkujeme šesťákům, kteří nám dali k dispozici na web fotografie zachycující jejich přípravy na Velikonoce.  Za výrobu krásných jarních dekorací jim všem píšeme velkou jedničku z výtvarné výchovy a pracovních činností smiley

  

Nabídka výuky anglického jazyka

Nabídka výuky anglického jazyka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 20:07

Vážení rodiče, velmi rádi zveřejňujeme nabídku maminky naší školy, PhDr. Sophie Fairweather, které žije a pracuje v Anglii. Pokud máte o online výuku angličtiny pro své dítko zájem, kontakt a další informace najdete na následujícím letáčku.    

Honba za pirátským pokladem v I. C

Honba za pirátským pokladem v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 20:01

Prvňáčci z céčka prožili další tematický "distanční"pátek, tentokrát inspirovaný honbou za pirátským pokladem, jeden pirát byl hrůzostrašnější než druhý... Před začátkem velikonočních prázdnin se zase zaměřili na zdravou výživu, tvořili obrázky zdravých svačinek a přímo i zdravé svačinky, které si krásně naaranžovali.  Velikonoční prázdniny patřily tvoření, vyplňování dobrovolných úkolů a odpočinku. Všichni jsme moc rádi, že toto je poslední "reportáž" o prvňáčcích z distanční výuky a že v pondělí už zase přiběhnou za námi do školy smiley.

 

Velikonoce ve II. C

Velikonoce ve II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. dubna v 22:41

l letošní Velikonoce byly jiné, velmi silně ovlivněné pandemií...Aktuálně platná opatření nám nedovolila připravovat krásné jarní dekorace společně s dětmi ve škole, nekonal se náš tradiční velikonoční jarmark. Děti ale vyráběly doma a druháčci z céčka byli tak hodní, že se s námi o půvabné dekorace podělili - moc děkujeme, fotografie nám udělaly velikou radost!      

Odpískej nudu s McDonald’s Cupem & Soutěž

Odpískej nudu s McDonald’s Cupem & Soutěž

Jana Nedvědová

Vloženo: 31. března v 21:39

Víme, že mezi našimi školáky je řada výborných a nadšených fotbalistů, právě pro ně - a nejen pro ně - je určena následující nabídka...

Projekt Odpískej nudu s McDonald’s Cupem nabízí dětem, rodičům i učitelům sérii inspirativních videí pro tréninkové pohybové aktivity a také McDonald’s Cup: Tréninkovou výzvu - soutěž, do které se mohou zapojit všichni školáci od 5 do 15 let. Jedenáct z nich pak bude moci v rámci zářijového utkání s Ukrajinou doprovodit český fotbalový národní tým přímo na hřiště. Pokud chcete vědět víc, pokračujte na následující odkaz ...

Jak se učí na dálku prvňáčci z céčka

Jak se učí na dálku prvňáčci z céčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. března v 19:20

Prvňáčci mají za sebou už třetí týden distanční výuky. Všechny úkoly plní pečlivě a svědomitě, nejraději mají online vzdělávací hry, které vytváří paní učitelka a kde mezi sebou soutěží. Písanky se všem moc daří, učí se další nová písmenka a už píší celé věty. Kromě povinných úkolů dostávají děti také dobrovolné a většina je plní s radostí. Nechybí ani aktivity z výtvarné výchovy - snad s nimi už přivoláme jaro, venkovní pohybové výzvy, ale i domácí kino včetně vstupenek.  Pátky jsou tematické - podle fotek uhodneme, že jeden byl kloboukový a druhý plný bláznivých účasů. Posíláme velkou pochvalu dětem za skvělý přístup a velké poděkování rodičům za pomoc. 

Třeťáčci plní dobrovolné úkoly

Třeťáčci plní dobrovolné úkoly

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. března v 10:24

Úkoly v distanční výuce mají děti rozdělené na povinné a doborovolné. Je to proto, že pracují různým tempem, mají různé podmínky pro domácí práci, mohou si vybrat i podle svého zájmu. Přesto většina dětí plní i tyto dobrovolné aktivity s velkou chutí a nadšením. Třeťáci byli tak hodní, že nám dali k dispozici fotografie, abychom se mohli i my potěšit z výsledků jejich práce - při prohlížení fotek se nám sbíhaly sliny smiley

Prvňáčci si na distanční výuku rychle zvykli

Prvňáčci si na distanční výuku rychle zvykli

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. března v 19:14

Nic se nedá dělat, i nejmenší školáci se momentálně vzdělávají distančně. Paní učitelky jsou na ně moc hrdé, protože děti vše zvládají téměř bez pomoci rodičů a své úspěchy z domova sdílí alespoň pomocí fotografií. Děti pokračují ve čtení, v počítání, mají krásně napsané písanky, rády plní dobrovolné úkoly z výtvarné výchovy, pracovních činností, z hudební výchovy a moc je baví i týdenní sportovní výzvy, kdy mohou trávit čas venku v pohybu. Nicméně se ale všichni shodnou na tom, že se moc těší, až se opět shledají ve třídě.

Únor v I. B

Únor v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. března v 9:50

Únor je měsíc, který patří karnevalovému veselí a proto si ho děti z I. B také užily. Paní učitelka připravila projektový den Karneval - račte dál, kdy pro děti nachystala pestrý program - výrobu masek, v českém jazyce přepis krátké říkanky a její recitaci, v matematice zábavné úlohy s klauny a jejich řešení. Karnevalové téma se dotklo také geometrie, kdy měly děti za úkol složit šaška z geometrických tvarů a vybarvit ho. V prvouce si povídaly o tradici Masopustu a zhlédly video, jak vypadá masopustní veselí. Děti nezapomněly ani na výzdobu chodby a vyrobily krásné střapaté klauny. Jako třešinka na dortu byla i únorová sněhová nadílka, kterou si děti také velmi užily.

Děkujeme kutnohorské průmyslovce za učební pomůcky

Děkujeme kutnohorské průmyslovce za učební pomůcky

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. února v 12:37

Rádi bychom i touto cestou poděkovali vedení a studentům VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, kteří na nás pamatovali při své práci s 3D tiskárnami a zhotovili pro nás hlavolamy a jako "třešničku na dortu" krásný model lidského mozku. Ve středu 24.2. jsme si pomůcky převzali. Nezbývá než se těšit, až budou moci děti zpátky do školy a práci s nimi si vyzkouší.... 

II. B se vypravila na jarní vycházku

II. B se vypravila na jarní vycházku

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. února v 7:44

Druháčci z béčka se ve čtvrtek 25. 2. vypravili na přírodovědnou vycházku spojenou s krmením zvířátek. Z domova přinesli suchý chléb a pečivo, došli za Bylany k rybníčku a nakrmili kachny, labutě a nutrie. Bylo krásné počasí a vycházka neměla chybu  - děti se spokojené vrátily do školy, v nohách měli skoro pět kilometrů.    

Projekt Lidské tělo v II. A

Projekt Lidské tělo v II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. února v 10:22

Děti v II. A zkoumaly v předmětu člověk a jeho svět jak funguje lidské tělo. Děti pracovaly s encyklopediemi, vyhledávaly zajímavé informace, připravily si krátké referáty a zpracovaly společný projekt. Práce je moc bavila.   

II. B tvořila jarní dekorace

II. B tvořila jarní dekorace

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. února v 13:09

Krásné ptáčky z kartonu vyrobily společně s paní učitelkou a paní asistentkou děti z II. B. Na výrobě se podíleli  všechni a pak je zavěsili na schodišti v druhém patře. Dělají tam velikou parádu a radost z nich budou mít všechny děti, které okolo do svých tříd chodí. Doplnili ještě veliké slunce a jaro může začít! Děkujeme druháčkům za krásnou výzdobu!  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání