TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Změny v organizaci provozu školní družiny od 30. 11.

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. listopadu v 14:41

Vážení rodiče, také provoz školní družiny bude od 30. 11.  v souvislosti s návratem všech žáků 1. stupně částečně upraven. Doba provozu se samozřejmě nemění, ale oddělení budou přeskupena tak, abychom zajistili homogenitu skupin v rámci ročníku. V následující příloze najdete bližší podrobnosti, pokud byste potřebovali další informace, kontaktujte prosím paní Holovčákovou, hlavní vychovatelku.   

Organizace výuky od 30. 11.

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. listopadu v 14:57

Vážení rodiče, mílí žáci, prosím počítejte s tím, že od 30. 11. nastoupí do školy k povinné nepřerušované prezenční výuce zbývající ročníky prvního stupně, tedy 3. - 5. ročník, dále žáci 9. ročníku.  Źáci 6. - 8. ročníku budou po týdnu rotovat takto: 

liché týdny (tedy začínají hned 30. 11.) žáci 6. ročníku a třídy VII. A a VII. B 

sudé týdny (tedy od 7. 12.) žáci 8. ročníku a třídy VII. C a VII. D. 

Podrobnější instrukce najdete v příloze. Pokud byste potřebovali další informace, určitě nás kontaktujte. Těšíme se na děti a doufáme, že děti na nás také smiley.   

Možnost odebírání obědů pro žáky na distanční výuce

Možnost odebírání obědů pro žáky na distanční výuce

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. listopadu v 17:19

Vážení rodiče, od pondělí 23.11. bude možné i pro žáky plnící distanční výuku odebírat obědy ve školní jídelně za obvyklou cenu. Pokud o tuto službu máte zájem, je potřeba si oběd přihlásit. Děti dostanou v balíčku hlavní jídlo bez polévky, musí si ho odnést, přímo ve školní jídelně se mohou stravovat zatím pouze děti 1 a 2. ročníku. Způsob výdeje a čas upřesní školní jídelna.  

Rozvrhy online výuky pro 5. - 9.ročník platné od úterý 3.11.

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. října v 11:04

Vážení rodiče, milí žáci, na následujících odkazech najdete upravené rozvrhy s povinnými online hodinami, kdy je třeba, abyste byli připojeni a aktivně komunikovali se svými vyučujícími. Vzhledem k tomu, že distanční výuka pokračuje i dále, byl počet hodin rozšířen - nové hodiny máte pro lepší přehlednost vyznačeny žlutě. Stále platí, že pokud se nemůžete hodin účastnit, je třeba, aby vás z nich rodič omluvil. Ostatní úkoly si můžete již plnit ve vámi zvoleném čase, dodržujte ale termíny odevzdání úkolů. 

Uvědomujeme si, že je pro vás distanční výuka náročná, že není vždy jednoduché donutit se v domácím prostředí plnit školní povinnosti. Snažte se ale pracovat pravidelně, pracujte na své vytrvalosti, vše pak po návratu do školy zúročíte. Přejeme vám hodně sil a radosti ze splněné a dobře odvedené práce.       

 

Velká gratulace pro Rózu Dostálovou z VIII. C, vítězku fotografické soutěže

Velká gratulace pro Rózu Dostálovou z VIII. C, vítězku fotografické soutěže

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. listopadu v 19:23

Velkou gratulaci posíláme Róze Dostálové z VIII. C třídy. Róza zvítězila ve fotografické soutěži "Vzhůru nohama", kterou vyhlásila Odborná střední škola podnikání a mediální tvorby Kolín. Se zadáním - pořiďte fotografii z období současné koronakrize, která z vašeho pohledu nejlépe vystihuje tuto situaci - si v kategorii žáků 8.- 9. ročníku poradila nejlépe a vyhrála. Róze přejeme ještě spoustu krásných originálních fotografií a děkujeme jí, že se s námi o svůj úspěch podělila.        

Prvňáčci si hráli spolu s Ludvíkem

Prvňáčci si hráli spolu s Ludvíkem

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. listopadu v 19:02

Ve dnech 23. - 25. 11. navštívila lektorka Hope4kids z.s. - Etické dílny, paní Ida Pencová, s maskotem Ludvíčkem naše prvňáčky.  Děti si povídaly a hrály a mezitím si přirozeně připomínaly a osvojovaly pravidla chování ke spolužákům, jak si najít kamarády, umět říci ne, když se jim něco nelíbí, omluvit se, být trpělivý...S paní lektorkou spolupracujeme v rámci primární prevence již řadu let a děti se s ní vždy rády setkávají. Prvňáčci dostali velkou pochvalu, jak byli pozorní, jak hezky poslouchali, plnili instrukce a hlavně jak hezky spolupracovali mezi sebou navzájem. 

 

Přeposílání nabídek a informací

Přeposílání nabídek a informací

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. listopadu v 16:48

Vážení rodiče, třídní učitelé vám průběžně přeposílají nabídky různých webinářů, materiály od Eduzměny a další informace. Žádosti o přeposlání dostáváme od různých organizací a pokud se nám zdají důležité, prosíme třídní o přeposlání k vám. Pevně doufáme, že vás tato "nevyžádaná pošta" příliš nezatěžuje a naopak že si možná z nabídky vyberete. Děkujeme za pochopení. 

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu v 18:39

Milí deváťáci, rychle se blíží termín, kdy budete muset odevzdat přihlášku ke studiu na střední škole. Pokud ještě váháte a rádi byste si zjistili další možnosti, mnoho užitečných informací najdete na následujících odkazech: 

Jak si vedou prvňáčci z céčka při distanční výuce? Výborně!

Jak si vedou prvňáčci z céčka při distanční výuce? Výborně!

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu v 18:21

Děti z I. C si podle slov paní učitelky vedou při plnění školních povinností na dálku výborně. Krásně se připojují na online hodiny, všichni plní úkoly, snaží se psát hezky a vzorně čtou a počítají. Některé děti se pouští i do plnění procvičovacích dobrovolných úkolů navíc, někdy z českého jazyka, někdy z matematiky, někdy jsou to úkoly tvořivé....Momentálně je u dětí velmi oblíbená hra BINGO. Děti mají kartu s dvanácti úkoly, které dobrovolně a podle svých časových možností plní. Fotodokumentace je nejen z distanční výuky, ale i ze hry bingo - vyřezávání dýně, skládání slov a plnění dalších úkolů. Děkujeme rodičům za krásné fotky a veškerou pomoc, kterou svým dětem při plnění školních povinností poskytují. 

Halloween ve II. C

Halloween ve II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu v 17:52

V období Halloweenu bylo ve škole vždy veselo - děti oblékaly kostýmy, vyřezávali jsme dýně...Děti ze II. C si tento svátek připomněly i během distanční výuky a poslaly nám fotky, jak se jim vyřezávání dýní ale i další činnosti dařily...Děkujeme!   

Učíme se doma - I. B

Učíme se doma - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. října v 20:29

Bohužel už je tu zase distanční výuka... Úplně nová je pro naše nejmenší školáky, prvňáčky, kteří se ve škole sotva ohřáli a už jsou zase doma. Podle informací od jejich třídních učitelek si ale vedou výborně, vzorně spolupracují na online hodinách, ovládají mikrofon, myš - možná jim budeme muset do rozvrhu přidat nový předmět  - informatiku smiley

Děti nejvíce procvičují čtení, písmenka, matematiku a prvouku, výuka je ale zpestřená dalšími tvořivými aktivitami (výtvarné, rukodělné, sportovní), které jsou dobrovolné. Po škole se dětem prý stýská, ale online výuka je podle maminek moc zaujala a těší se na další videohovory.

Čtvrťáci se učili v přírodě - IV. B a IV. C

Čtvrťáci se učili v přírodě - IV. B a IV. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. října v 19:15

V pondělí 12.10. vycestovali čtvrťáci do Horního Bradla a vydali se tam po stopách předků. Děti hledaly a našly fosilie, objevily kolonii dinosauřích vajíček, v Egyptě postavily vlastní pyramidu, nosily nádoby s vodou na hlavě, skládaly vzácné vázy..  I hry v lese si moc užily a nechtěly ani věřit tomu, že kvůli uzavření škol musí odjet domů o den dřív...Pobyt si  všichni moc užili a spokojení se vraceli domů.  

Projekt Moje město Kutná Hora ve III. A

Projekt Moje město Kutná Hora ve III. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. října v 19:38

Ve čtvrtek 8.10. proběhl ve III. A projektový den na téma Moje město - Kutná Hora. Děti pracovaly v různých skupinách (během dne se třikrát promíchaly). Učily se pracovat s mapou a plánkem města, luštily křížovku, skládaly obrázek, zahrály si maxeso, povídaly si a poslouchaly pověsti. Nakonec se seznámily s osobnostmi zobrazenými na plastikách nad vchodem naší školy. V závěrečném hodnocení zaznělo, že pro ně byla nejnáročnější práce s mapou a chtěly by se s ní naučit lépe pracovat. Proto se k této práci ještě vrátí a místo plavecké  výuky, která je teď zakázaná, vyrazí příští týden s plánkem Kutné Hory do terénu. 

Objevujeme nové světy v VI. C

Objevujeme nové světy v VI. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. října v 14:03

V pondělí 5. a ve čtvrtek 8.10. proběhl v VI. C projekt primární prevence Objevujeme nové světy. V novém třídním kolektivu se sešly děti z několika tříd, projekt jim poskytuje příležitost na bližší poznáni sebe navzájem i sama sebe, stanovení nových třídních pravidel, nastavení přátelských vztahů.  Přejeme jim, ať jsou v nové třídě spokojení.      

Podzimní hrátky v I. C

Podzimní hrátky v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. října v 22:42

Prvňáčci z céčka se s chutí vrhli do školní práce. Pilně se učí písmenka a číslice, zdolávají čtení prvních slov, počítají, malují, cvičí, tvoří. V těchto dnech využívají přírodní materiály, kterých je v krásné podzimní přírodě spousta - stačí si vybrat...      

Výkup kaštanů a žaludů se vydařil

Výkup kaštanů a žaludů se vydařil

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 20:09

Nasbírané kaštany a žaludy odevzdalo v úterý 3. listopadu  111 dětí - pracovníci z Obory Žleby si odvezli na krmení zvěře v zimě celkem 4537 kg plodů a děkují. Peníze děti dostanou až se vrátí do školy - pokud by se návrat odkládal, vymyslíme jiný způsob, jak peníze předat. 

Programy primární prevence ve 4. a 5. ročníku

Programy primární prevence ve 4. a 5. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 20:02

Předposlední a poslední zářijový týden zpestřily výuku žáků 4. a 5. ročníku dvouhodinové programy primární prevence, které realizoval lektor ACET ČR, pan Radek Pospíšil. Čtvrťáci se zabývali tématem vzájemných vztahů a šikanou, páťáci hovořili o škodlivosti kouření. Programy jsou vždy interaktivní a zážitkové, realizujeme je již řadu let a považujeme je za efektivní a přínosné.       

Jak se daří prvňáčkům - I. B

Jak se daří prvňáčkům - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 19:32

Naši nejmenší školáci si ve škole rychle zvykli a většina z nich se tu cítí jak rybky ve vodě...Program mají velmi pestrý, v prvních dnech se vzájemně seznamovali, učí se první písmena a čísla, staví stavby z kostek, cvičí, absolvovali T-Mobile olympijský běh, vyrábí a tvoří, společně tvořili svoje třídní pravidla...I na nás v ředitelně se byli podívat  smiley   

Děti z III. B si vyšláply na vlastivědnou vycházku po Kutné Hoře

Děti z III. B si vyšláply na vlastivědnou vycházku po Kutné Hoře

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 12:22

Třeťáci se v předmětu Člověk a jeho svět učili orientovat v plánku a mapě Kutné Hory. Zopakovali si názvy nejvýznamnějších kutnohorských památek, náměstí a ulic.  V mapě z roku 2000 si mohli všimnout, kolik míst změnilo za uplynulých 20 let svoji podobu - vinice u Barbory, kaple Božího těla s vyhlídkou, zahrady GASK, dům na Anenském náměstí nebo nové kruhové objezdy... Pak si každý zkusil nakreslit plánek ulice, v níž bydlí. Prohlížení různých donesených map a plánků následně využili při vycházce zajímavými křivolakými středověkými uličkami. Kutná Hora je nádherná a třeťáčci se těší, až se třeba s družinou půjdou podívat i do nově zrekonstruovaného parku pod Vlašským dvorem. 

 

Pasování na čtenáře - II. C

Pasování na čtenáře - II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:34

Do třetice pasování na čtenáře - naši šikovní školáci z céčka. I je přišli podpořit rodiče a prarodiče a na památku si udělali všichni společně krásnou fotografii.  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání