TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Nabídka pomoci speciálního pedagpga

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 19:25

 

Milí rodiče, dovolte mi prosím, nabídnout Vám možnost komunikace a pomoci prostřednictvím telefonických nebo emailových intervencí v oblasti zvládání školních povinností v "koronavirové době", dále poskytnutí speciálně pedagogické péče nejen u dětí  se speciálními vzdělávacími potřebami, a to i formou pracovních listů obsahující různá zajímavá cvičení a podměty, které zpestří a pomohou překonat složité, ale dočasné období vzdělávání. Po telefonické nebo emailové domluvě  specifikujeme potřeby dítěte a Vás, a materiály si můžete v pohodě vyzvednout ve škole. Kontaktovat mě můžete na telefonním čísle 724 705 512 nebo emailem kristina.tokova@seznam.cz.  Přeji Vám co nejvíce zdraví a hodně osobního klidu.

Váš školní speciální pedagog Kristina Ťoková.

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. březen v 17:46

Vážení rodiče, zápis dětí do prvních tříd základních škol, jejichž zřizovatelem je město Kutná Hora, bude zahájen v pátek dne 3. 4. 2020 od 14.00 hodin a ukončen dne 10. 4. 2020. Vzhledem k vyhlášeným mimořádným opatřením budou zápisy organizovány bez osobní přítomnosti dětí ve škole a také bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole. Čtěte prosím dále... 

Naši milí školáci, jak se máte?

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. březen v 14:10

Naši milí školáci, zdravíme vás všechny od nejmenších po nejstarší...Určitě vám moc chybíme, tak jako vy nám. Jsme přesvědčeni, že po této pro všechny z nás naprosto nové zkušenosti se budeme do školy těšit tak, jako snad ještě nikdy smiley. Vzdělávání se teď přesunulo do vašich domovů, nemůžeme se vzájemně potkávat ve třídách, na chodbách. Náš web vždy aktuálně iinformoval o dění ve škole a tak bychom rádi teď informovali o tom, jak se vám daří doma. Budeme moc rádi, pokud nám budete průběžně posílat fotky jak se vám daří při plnění školních povinností, při kreslení, modelování, psaní, počítání, při práci s ICT technikou, o tom, co děláte ve volném čase, jak vám sluší roušky... Fotky posílejte na email nedvedova@zszizkov.cz, budeme je průběžně vkládat na web. Těšíme se!      

Jak tuto náročnou situaci nejlépe zvládnout radí psychologové....

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. březen v 13:17

Současná situace je obrovským náporem na psychické ( a pro mnohé i fyzické)  zdraví nás všech -  jak situaci co nejlépe zvládat dětem i dospělým radí psycholožka PhDr. Zuzana Knesplová. Druhý soubor obsahuje rady, jak co nejlépe upořádat denní režim dětí... 

Aktuální informace k zadávání domácí přípravy - prosba o spolupráci

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. březen v 18:12

Vážení rodiče, od pondělí 23. 3. by všem našim žákům od 5. ročníku výše měla být domácí příprava zadávána prostřednictvím Google Classroom. Informace jsou na iskole. Pokud mají vaše děti s přihlášením problém, kontaktujte prosím paní ředitelku na emailu kotrbova@zszizkov.cz, pomůže vám. Pošle vám také v případě potřeby nový přístup do G Suite,  pokud původně zaslaný pozbyl platnost - platí 48 hodin. Třídní učitelé celý tento týden mapovali, zda někdo nemá technické problémy s přijímáním úkolů a zjištěné problémy se postupně řešily a řeší...    

Pro žáky I. stupně se nic nemění, dál pracují pod vedením svých třídních učitelů prostřednictvím již nastavených komunikačních kanálů.

Všichni jsme postaveni do naprosto nové situace. Žádáme vás o úzkou spolupráci u malých dětí a pravidelný dohled nad těmi staršími. Někomu se zdá úkolů málo, pro někoho je to „akorát“, někdo nestíhá, jiný potřebuje pomoc. Se vším musíme počítat. Jsme připraveni vás vyslechnout, pomoci, vysvětlit. Pokud nerozumíte, nestíháte, máte špatné technické podmínky, pište, volejte.

Doporučujeme vypracovat základní rozvrh pro každý den, pracovat pravidelně, nenechat si práci nahromadit. Určitě se nedá počítat s tím, že bychom se v dohledné době mohli vrátit do školy. Ale určitě pomůže, když budeme všichni dodržovat vyhlášená opatření, i když se nám třeba nelíbí a omezují nás tak, jak jsme to ještě nikdy nezažili.     

Věříme, že i tato zcela nezvyklá situace nás posílí a dětem přinese i něco užitečného – podpoří jejich samostatnou práci, odpovědnost za své výsledky, rozvine práci s různými informačními zdroji a dovednosti v oblasti ICT.

Přejeme vám všem zdraví, pevné nervy a hodně optimismu.        

Naše domácí práce - týden třetí...

Naše domácí práce - týden třetí...

Jana Nedvědová

Vloženo: 2. duben v 21:56

A máme tu třetí týden naší nedobrovolné domácí práce. Nemůžeme se učit ve škole a povídat si ve třídách, nemůžeme se potkávat na chodbách, plánovat akce, výlety, exkurze... Nemůžeme jít na zmrzlinu, na trénink, do kina...Ale můžeme spolu i nadále komunikovat, dodávat si vzájemně dobrou náladu, podporovat se a těšit se, až se zase shledáme. Pevně věříme, že už jste si nastavili pravidelný čas, kdy pracujete, domluvlii se se sourozenci, kdy bude pro vás volný počítač a vyřešili spoustu dalších překážek. Nevím, jak vám, ale mně se s rouškou velice potí brýle  smiley... Vaši vyučující většinu z vás velmi chválí, máme z vás radost, tak prosím vydržte! Vážení rodiče, vám patří naše veliké poděkování za to, že nám pomáháte...   

A takhle se máme teď...

A takhle se máme teď...

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 20:36

Moc děkujeme za první fotografie, které se nám sešly. Zatím jsou od mladších školáků a dokumentují, jak se jim daří školní práce, jak doma pomáhají a jak tráví volný čas. Tak se držte, naši milí, těšíme se na další snímky!  

Lyžařský kurz jsme ještě stihli a užili si ho...

Lyžařský kurz jsme ještě stihli a užili si ho...

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 18:57

Naši sedmáci si před prázdninami užili lyžařské kurzy v hotelu Černá Bouda na Černé hoře v Janských Lázních. Přestože u nás v Kutné Hoře bylo už jarní počasí, v Krkonoších bylo sněhu dost  Jen sluníčko se moc nepředvedlo, často byla mlha, o to museli být naši lyžaři opatrnější. Všichni se vrátili domů zdraví, odpočatí a bohatší o nové zážitky.  

Projekt Voda, vzduch ve II. A

Projekt Voda, vzduch ve II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 18:44

Projekt Voda, vzduch měly na programu ve středu 4. 3.  také děti ze II. A Vyzkoušely si řadu pokusů, pracovaly s různými informačními zdroji, vytvořily myšlenkovou mapu, zpracovaly prezentace...

Před prázdninami stihli prvňáčci projekt Voda, vzduch

Před prázdninami stihli prvňáčci projekt Voda, vzduch

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 18:29

Děti z I. A si ve středu 4.3. v rámci projektu  Živly připomenuly vlastnosti dalších dvou – vody a vzduchu. Ve škole se přesvědčily o tom, jak jsou oba živly nepostradatelné a pomocí jednoduchých pokusů zjistily některé jejich vlastnosti. Pak už pokračovaly do galerie Gask, kde oba živly výtvarně ztvárnily. Po soustředěné práci se pak děti vydováděly v hernách.

Projekt Příběhy našich sousedů byl slavnostně ukončen v Tylově divadle

Projekt Příběhy našich sousedů byl slavnostně ukončen v Tylově divadle

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. březen v 22:16

Na pondělí 2.3  jsme se těšili - v Tylově divadle se konalo slavnostní zakončení projektu neziskové organizace Post Belum s názvem Příběhy našich sousedů. Týmy ze šesti základních škol zde prezentovaly příběhy osobností - pamětníků, se kterými se setkaly, natočily jejich silný životní příběh a v Tylově divadle nám svoji práci stručně představily. Na projektu pracovali naši deváťáci několik měsíců, získali mnoho zážitků a dovedností a určitě byl pro ně velice přínosný. Děkujeme rovněž paní učitelce Vyčichlové, která oba naše týmy vedla. Pokud vás projekt zajímá, určitě klikněte na následující odkaz.Najdete na něm i vytvořené audioreportáže - jsou velmi působivé, určitě si je poslechněte. 

Nabídka volnočasových aktivit pro žáky

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. srpen 2019 v 19:33

V následující příloze si můžete prohlédnout nabídku zájmových kroužků a sportovních aktivit pro žáky školy. Děti tuto nabídku dostanou také v tištěné podobě. Kroužky, které pracují ve školní družině, si rodiče hlásí tam.    

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání