TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Od 1. 3. distanční výuka i pro žáky 1. a 2. ročníku

Od 1. 3. distanční výuka i pro žáky 1. a 2. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. února v 12:27

Vážení rodiče, jistě jste v médiích zaznamenali, že od pondělí 1. 3. přecházejí na distanční výuku i nejmladší školáci, kteří se dosud vzdělávali prezenčně. Vaše třídní paní učitelky vás budou informovat o rozvrhu online hodin a dalších skutečnostech. Pokud byste potřebovali zapůjčit IC techniku, ozvěte se nám prosím.  Nezbývá než věřit, že se neradostná epidemiologická situace v naší společnosti začne postupně lepšit tak, aby se děti co nejdříve mohly do školy vrátit. Přejeme vám všem pevné zdraví a velice děkujeme za veškerou pomoc, kterou svým dětem během distančního vzdělávání poskytujete. Jsme si vědomi toho, že některé děti ani při naší maximální snaze takto na dálku to bez vaší pomoci v požadovaném rozsahu prostě nedají....    

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. února v 11:48

Vážení rodiče, v příloze najdete informaci o vydání mimořádného opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Velice prosíme, abyste se jím řídili a své děti vybavili rouškami, které budou v souladu s vyhlášeným opatřením. Děkujeme.    

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. února v 20:12

Vážení rodiče, pevně věříme, že se současná neutěšená situace začně postupně lepšit a v létě se již děti budou moci věnovat svým zájmům a koníčkům. V příloze najdete nabídku na příměstský tábor Veselá věda, který by rádi uskutečnili naši vyučující v prostorách školy. Už z názvu je patrné, co bude na programu. Pokud vás tábor zajímá, otevřete si přiložený plakátek. 

Rozvrhy online výuky 5. - 9.ročník od 4.1.

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. prosince 2020 v 9:33

Vážení rodiče, milí žáci, pokud nenastane další změna, bude výuka od 4. 1. pro žáky 3. - 9. ročníku probíhat opět distančně podle stejného modelu jako v listopadu. Paní učitelky 3. a 4. ročníku budou informovat emailem, rozvrhy od 5. ročníku výš najdete v příloze. Prezenčně ve škole se budou vzdělávat jen nejmenší školáci 1. a 2. ročníku. Třídy budou opět oddělené i ve školní družině, nebudou se prolínat. II. A a II. C bude mít oddělení v malé družině v budově školy, třída II. B a všichni prvňáčci budou v hlavní budově školní družiny. Velice prosíme - pomozte nám vydržet ve škole co nejdéle, pokud řešíte v rodině podezření na nákazu koronavirem, neposílejte děti do vyřešení situace do školy.  Děkujeme.     

Únor v I. B

Únor v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 9:50

Únor je měsíc, který patří karnevalovému veselí a proto si ho děti z I. B také užily. Paní učitelka připravila projektový den Karneval - račte dál, kdy pro děti nachystala pestrý program - výrobu masek, v českém jazyce přepis krátké říkanky a její recitaci, v matematice zábavné úlohy s klauny a jejich řešení. Karnevalové téma se dotklo také geometrie, kdy měly děti za úkol složit šaška z geometrických tvarů a vybarvit ho. V prvouce si povídaly o tradici Masopustu a zhlédly video, jak vypadá masopustní veselí. Děti nezapomněly ani na výzdobu chodby a vyrobily krásné střapaté klauny. Jako třešinka na dortu byla i únorová sněhová nadílka, kterou si děti také velmi užily.

Děkujeme kutnohorské průmyslovce za učební pomůcky

Děkujeme kutnohorské průmyslovce za učební pomůcky

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. února v 12:37

Rádi bychom i touto cestou poděkovali vedení a studentům VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, kteří na nás pamatovali při své práci s 3D tiskárnami a zhotovili pro nás hlavolamy a jako "třešničku na dortu" krásný model lidského mozku. Ve středu 24.2. jsme si pomůcky převzali. Nezbývá než se těšit, až budou moci děti zpátky do školy a práci s nimi si vyzkouší.... 

II. B se vypravila na jarní vycházku

II. B se vypravila na jarní vycházku

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. února v 7:44

Druháčci z béčka se ve čtvrtek 25. 2. vypravili na přírodovědnou vycházku spojenou s krmením zvířátek. Z domova přinesli suchý chléb a pečivo, došli za Bylany k rybníčku a nakrmili kachny, labutě a nutrie. Bylo krásné počasí a vycházka neměla chybu  - děti se spokojené vrátily do školy, v nohách měli skoro pět kilometrů.    

Projekt Lidské tělo v II. A

Projekt Lidské tělo v II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. února v 10:22

Děti v II. A zkoumaly v předmětu člověk a jeho svět jak funguje lidské tělo. Děti pracovaly s encyklopediemi, vyhledávaly zajímavé informace, připravily si krátké referáty a zpracovaly společný projekt. Práce je moc bavila.   

Možnost předvyplnění údajů k přijetí do 1. ročníku

Možnost předvyplnění údajů k přijetí do 1. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. února v 9:01

Vážení rodiče, na následujícím odkazu je možné zadat údaje potřebné k zápisu dítěte do 1. ročníku. Zjišťujeme pouze povinné údáje, které se uloží do školní matriky (pokud ještě nejste rozhodnuti, že si vyberete pro své dítě naši školu, údaje prosím nezadávejte). Systém vám vygeneruje kód, který vám přijde na email, pod tímto kódem pak bude veden spis vašeho dítěte.  Přijetí dítěte k základnímu vzdělávání podléhá správnímu řádu, který vyžaduje vaši písemnou žádost - vyplnění údajů tento úkon nenahrazuje (žádost rodič vyplňuje až při zápisu, případně posílá online v době zápisu). Vyplnění údajů je nepovinné, není podmínkou pro přijetí dítěte, pouze usnadní proces přijetí. Zatím není jasné, zda zápis budoucích školáků proběhne prezenčně nebo online jako v minulém roce. Prosíme sledujte i nadále webové stránky, včas vás budeme informovat.      

II. B tvořila jarní dekorace

II. B tvořila jarní dekorace

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. února v 13:09

Krásné ptáčky z kartonu vyrobily společně s paní učitelkou a paní asistentkou děti z II. B. Na výrobě se podíleli  všechni a pak je zavěsili na schodišti v druhém patře. Dělají tam velikou parádu a radost z nich budou mít všechny děti, které okolo do svých tříd chodí. Doplnili ještě veliké slunce a jaro může začít! Děkujeme druháčkům za krásnou výzdobu!  

Karnevalové učení v I. C

Karnevalové učení v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. února v 12:45

Karneval je jedna z nejoblíbenějších akcí dětí, proto prvňáčky tato tématika  provázela celou středu 17.2.  Ráno si děti v koružku přiblížily masopust a karneval, v českém jazyce přepisovaly slova spojená s karnevalem. Při čtení si užily běhací tajenku a protože už umí spoustu psacích písmenek, nedělal jim problém ani písmenkový balónek. Matematiku doprovázeli klauni. Každý si jednoho vyrobil a vytvořil mu harmoniku s početními příklady, nechybělo ani barevné počítání. Na závěr si všichni vyrobili masky a vyprávěli si o tom, jaké vlastnosti mají zvířátka na maskách. Stejně jako klaunům, ani dětem z I.C po celý den nechyběl úsměv od ucha k uchu.

Malá ochutnávka z I. A

Malá ochutnávka z I. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. února v 10:45

Prvňáčci z áčka poctivě každý den zdolávají další a další školní aktivity....Již krásně čtou, píšou, počítají, učí se spolupracovat při skupinové práci, dozvídají se mnoho nového, například v předmětu člověk a jeho svět poznávaly stopy zvířat.  Za svoji svědomitou školní práci byly děti  odměněny výpisy se samými jedničkami. Přejeme jim, ať se práce takto daří i nadále, nejlépe až do devítky!    

II. A vyrazila po prázdninách bobovat

II. A vyrazila po prázdninách bobovat

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. února v 9:29

Děti ze II. A vyrazily v úterý po jarních prázdninách na čerstvě napadlý sníh a prověřily svoje sáňky a boby. Moc si radovánky na sněhu užily....  

Další školní rok jsme umožnili Nancy studium

Další školní rok jsme umožnili Nancy studium

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. února v 9:18

I na školní rok 2020/2021 jsme poslali do Indie příspěvek ve výši 6 500 Kč na studium naší adoptivní žačky Nancy, její školní docházku sponzorujeme od první třídy. Nyní studuje již desátým rokem. Jako vždy od ní přišly dopisy a vysvědčení. Velice děkuje za naši podporu a píše, že také indické děti studují online kvůli covidu. Ona sama studuje velice tvrdě, má výborné známky. Děkujeme všem dětem naší školy, které každý rok přispívají desetikorunou na tento charitativní projekt. 

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Informace ke  studiu na gymnáziu OPEN GATE

Informace ke studiu na gymnáziu OPEN GATE

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. února v 11:06

Vážení rodiče, Mensa ČR nás požádala o zveřejnění následující zprávy, která se týká možnosti studia a čerpání stupendia na gymnáziu OPEN GATE. Pokud máte doma nadané dítě a o možnosti navštěvovat tuto školu jste uvažovali, následující řádky jsou určené pro vás.   

Závěr prvního pololetí v I. B

Závěr prvního pololetí v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. února v 10:57

Rovněž paní učitelka z I. B nám poskytla krátké shrnutí společné práce: 

Děti udělaly za celé první pololetí velký kus práce, a proto měly radost ze samých jedniček na vysvědčení (výpisu) a potěšilo je i doplňující slovní hodnocení. Z dětí se postupně stali šikovní čtenáři a postupně si osvojují i psací písmo, všichni jsou pečliví a jejich písanky jsou moc pěkné. 

Co nového v I. C?

Co nového v I. C?

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:56

O to, jak se daří dětem v I. C, se s námi podělila třídní paní učitelka. Děti moc baví míchání barev,  minulý týden vytvořily barevná a veselá městečka. Že je ve třídě spousta skvělých recitátorů se ukázalo v recitační soutěži, ti nejlepší byli oceněni diplomem, sladká odměna ale čekala na všechny za to, s jakou radostí do třídní recitační soutěže šli. Poslední týden tohoto pololetí také děti rozvíjely kreativitu v hodinách pracovních činností, kdy se z nich stali návrháři zimních čepic. A aby se počítání a diktáty nestaly neoblíbenou částí vyučování, zapisují je na sněhuláky či tučňáky, které si sami vytvoří. Na čtvrtek 28. 1. naplánovala paní učitelka projekt Zima, kde se děti mnoho nového dozvěděly a trénovaly také spolupráci mezi kamarády. Na závěr dne se dětské tváře rozzářily úsměvy ze samých jedniček na vysvědčení.

Pololetní hodnocení v II. C

Pololetní hodnocení v II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:34

Ve čtvrtek 28. 1.  si prvňáčci a druháčci, kteří se jediní mohou vzdělávat prezenčně ve škole, převzali pololetní hodnocení své školní práce. U nás to bylo vysvědčení se známkami a doplňující slovní hodnocení.  Ve II. C zastoupila v tuto slavnostní chvíli nepřítomnou paní učitelku paní asistentka.     

II. B pamatuje na zvířátka v zimě

II. B pamatuje na zvířátka v zimě

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:17

V zimních měsících mnozí z nás pamatují na zvířátka žijící v přírodě a snaží se jim ulehčit přežití něčím dobrým na zub. Přesně tak to mají i děti z II. B, které se vypravily na přírodovědnou vycházku a Na Rovinách nechaly pro zvířata spoustu dobrot.   

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání