TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Organizace školního roku 2018/2019

S organizací školního roku 2018/2019 se můžete seznámit dále...

Plán na měsíc březen

Plán na měsíc březen

V březnu nás čeká následující program...

Další schůzka školního parlamentu - pátek 29.3.

Jana Nedvědová

V březnu se školní parlament sejde 29.3. jako vždy v hudebně v 7,15 hodin. Těšíme se na viděnou. 

Kraje pro bezpečný internet

Kraje pro bezpečný internet

Jana Nedvědová

Středočeský kraj v rámci projektu prevence kriminality natočil 10 videospotů pro rodiče zaměřujících se na to, jak postupovat při seznamování dětí ve věku 8 až 12 let s prostředím IT (počítače, mobily, užívání internetu apod.), jak jim připomínat problematiku elektronické bezpečnosti a kyberšikany. Jednotlivé videospoty budou zveřejňovány postupně, první díly je možno zhlédnout  na stránkách youtube, odkaz najdete níže. Na druhém odkazu jsou umístěny kurzy elektronické bezpečnosti pro děti, rodiče a veřejnost. Kurzy pro děti využíváme ve škole, rodičům, které tato aktuální problematika zajímá, doporučujeme zhlédnutí.  

Výkony v netradičních disciplínách - 8. ročník fyzika

Výkony v netradičních disciplínách - 8. ročník fyzika

Jana Nedvědová

Hodiny fyziky si osmáci oživili pohybovými aktivitami a následným výpočtem výkonu si upevnili právě probírané učivo. Soutěžili ve třech disciplínách - zvedání lahve, výstupy na židli a krčení nohy se zátěží. Nejprve veličiny změřili (délka ruky, nohy, výška židle, hmotnost lahve) a pak se jednu minutu činili... Následně vypočítali hodnoty výkonu a porovnali se navzájem. A kdo byl tedy nejvýkonnější?      

Paní knihovnice navštívily prvňáčky

Paní knihovnice navštívily prvňáčky

Jana Nedvědová

Ve středu 20.2. navštívily prvňáčky pracovnice městské knihovny. Děti pro ně měly připravené krásné čtyřlístky s milými vzkazy a poděkováním. Tématem setkání byly pohádky, děti se dále seznámily s některými pojmy a dostaly další úkol - tentokrát budou malovat sluníčka. Příští setkání proběhne už v knihovně a v červnu pak čeká nejmenší čtenáře velké překvapení...   

Prvňáčci si organizovali výuku sami - I. A

Prvňáčci si organizovali výuku sami - I. A

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 21.2. dostali prvňáčci od paní učitelky pořádnou výzvu - organizovali si totiž poprvé výuku během celého dne sami. Ráno jim paní učitelka předala plán na celý den, vše si vysvětlili a určili si pravidla, která se snažili celý den dodržovat. Děti se opravdu snažily, pracovaly svědomitě, nerušily ostatní...Někteří byli hotoví rychleji, někteří pracovali pomalejším tempem, každý podle svých možností. Při konečném hodnocení si děti přály mít takové dny častěji, paní učitelka jim určitě ráda vyhoví.   

Tváře měsíce února

Tváře měsíce února

Jana Nedvědová

V pondělí 25.2. jsme vyhlásili únorové tváře, potěšila nás řada dětí... 

Osobní bezpečí - setkání s městskou policií 3. ročník

Osobní bezpečí - setkání s městskou policií 3. ročník

Jana Nedvědová

Koncem února navštívil naše třeťáky pan Čihák, který je členem Městské policie Kutná Hora, a besedoval s nimi na aktuální téma bezpečnosti silničniho provozu. Důraz kladl na pravidla pro cyklisty, chodce, bezpečné  přecházeni vozovky a také na osobní bezpečí - jak se chovat k neznámým lidem, v nebezpečných situacích, volaní na tisňové linky 150, 155.  Děkujeme, že si na nás našel čas, pro děti jsou tato setkání vždy velmi zajímavá a přínosná. 

Ptáčkohraní v I. A

Ptáčkohraní v I. A

Jana Nedvědová

Program spolku Pod horami Ptáčkohraní absolvovali prvňáčci z áčka. Dozvěděli se spoustu nových informací, poznávali ptáčky, které mohou vidět v přírodě, a také výtvarničili - vyráběli krásná krmítka i s jejich obyvateli.  

Školní kolo recitační soutěže - I. a II. kategorie

Školní kolo recitační soutěže - I. a II. kategorie

Jana Nedvědová

Ve středu 27. 2. odpoledne se sešli nejlepší recitátoři - konalo se totiž školní kolo recitační soutěže. Porota měla nelehký úkol -  vybrat zástupce, kteří budou školu reprezentovat v březnu v oblastním kole této soutěže v Tylově divadle. Výběr je opravdu velmi těžký, všichni jsou vždy výborně připraveni, porota vždy dlouho diskutuje....Nakonec, jako vždy, rozhodnout musela a rozhodla takto:   

Starší recitátoři - III. a IV. kategorie

Starší recitátoři - III. a IV. kategorie

Jana Nedvědová

Pořadí ve starších kategoriích určila porota takto:  

Ředitelské volno 15. 4. 2019

Jana Nedvědová

Na pondělí 15.4. vyhlašuje ředitelka školy  v souladu s § 24 školského zákona (zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) ředitelské volno z důvodu dalšího vzdělávání pedagogického sboru. Školní družina bude v provozu při minimálním počtu pěti přihlášených dětí. Děkujeme za pochopení.      

Mladí stavitelé - IV. B

Mladí stavitelé - IV. B

Jana Nedvědová

Čtvrťáci si v rámci pracovních činností a výtvarné výchovy vyzkoušeli roli architektů a stavitelů. Třídu zaplnili krabicemi a krabičkami různých velikostí a tvarů, ani vidět za nimi nebyli...Pak se pustili do budování - vznikla vojenská základna, strážní věže, královský hrad, středověké město, zemědělský statek, fantazii a kreativitě se meze nekladly.     

Veselé zoubky u prvňáčků

Veselé zoubky u prvňáčků

Jana Nedvědová

Preventivní program s názvem Veselé zoubky absolvovali všichni prvňáčci. Jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu, děti si upevňují hravou formou zásady ústní hygieny. Dětem přejeme, aby byly spokojené a zdravé a aby jim v úsměvu nebránil bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře. Sponzorem programu je DM drogerie, která poskytuje každému prvňáčkovi pomůcky pro čištění zubů.       

 

Chystáme se na rekord!

Chystáme se na rekord!

Jana Nedvědová

V těchto dnech vrcholí přípravy na zápis do knihy rekordů...Kraslice připravujeme do závěsů po deseti kusech, musí se navléknout, zajistit mašličkami, šikovné prstíky a tavné pistole jsou v permanenci...Vyfouknutá vejce prosíme noste do pátku 15.4., později už je nestihneme zpracovat. Jsme již nad třetí tisícovkou...

Pozvánka na zápis - jak bude probíhat zápis v naší škole?

Vážení rodiče, zveme vás na zápis do 1. ročníku,  který se koná na všech kutnohorských školách v jednotném termínu 5. 4. 2019 v pátek od 14 do 17 hodin a 6. 4. 2019 v sobotu od 9 do 11 hodin. S sebou je třeba přinést občanský průkaz jednoho zákonného zástupce a rodný list dítěte. Doporučujeme vám zarezervovat si čas zápisu.  

Rezervační formuláře na zápis do 1. ročníku

Jana Nedvědová

Vážení rodiče, na následujících odkazech si můžete zarezervovat čas zápisu svého dítěte do prvního ročníku. Pokud rezervaci provedete, vyhnete se případnému delšímu čekání. K zápisu je samozřejmě možné přijít i bez rezervace času. Těšíme se na viděnou. 

Oblastní kolo recitační soutěže

Oblastní kolo recitační soutěže

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 14.3. se uskutečnilo v Tylově divadle oblastní kolo recitační soutěže. Naši recitátoři byli vzorně připravení, měli jsme z jejich výkonů radost. Porota ocenila čestným uznáním výkon Agáty Březinové ze III. C. Gratulujeme! 

Šplhali jsme...

Šplhali jsme...

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 14.3. proběhlo ve sportovní hale Klimeška okresní kolo ve šplhu. Naši šplhavci byli velmi úspěšní, vybojovali řadu individuálních medailí, oceněna byla i družstva... Gratulujeme, výborná byla především děvčata! 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání