TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

30 Pád železné opony - deváťáci

30 Pád železné opony - deváťáci

Jana Nedvědová

V pondělí 18.11. se zúčastnili deváťáci již 15. ročníku projektu Měsíc filmu na školách - Příběhy bezpráví. Letos byl věnován 30. výročí listopadové revoluce v roce 1989, toto důležité období v historii našeho státu nám  přiblížily filmy Z dopisů psaných přes železnou oponu a Z deníku Ivany A.  

1. turnaj  Kutnohorské ligy v miniházené jsme vyhráli

1. turnaj Kutnohorské ligy v miniházené jsme vyhráli

Jana Nedvědová

V pátek 15.11. zahájiíl 12. ročník turnaje Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naši malí sportovci do něj vstoupili výborně - zvítězila obě  družstva. Eliška Rudolfová (kategorie 1. - 3. ročník) si navíc odnesla ocenění pro nejlepšího brankáře a Natálie Svobodová (kategorie 4. - 5. ročník) diplom pro nejlepšího hráče. Gratulujeme mužstvům i děvčatům k výborným výkonům a přejeme, ať se daří i nadále!  

Žižkovský adventní kalendář - 3. týden

Žižkovský adventní kalendář - 3. týden

Jana Nedvědová

Měsíc prosinec utekl jako voda a je tu poslední adventní týden....Které nápady zbyly na něj?  

Zúčastnili jsme se Sedleckého charitativního jarmarku

Zúčastnili jsme se Sedleckého charitativního jarmarku

Jana Nedvědová

V sobotu 23.11. jsme se zúčastnili Sedleckého předvánočního charitativního jarmarku.  Mladší děti vystoupily s pásmem koled a vánočních písní.  Malí zpěváci sklidili bouřlivý potlesk a už teď se těší na další vystoupení, které je naplánované na 30.11. v Malíně. Součástí  jarmarku byl také stánkový prodej, kde naše děti prodávaly  vlastnoručně vyrobené adventní dekorace.  Byla to ale jen malá ukázka - náš tradiční předvánoční jarmark je tentokrát naplánovaný na 6.12. a proběhne na Palackého náměstí. Těšíme se na viděnou!  

Zkoumáme vlastnosti kapalin - VIII. A, B

Zkoumáme vlastnosti kapalin - VIII. A, B

Jana Nedvědová

V hodinách fyziky si osmáci v praktických aktivitách vyzkoušeli zvyšovat a snižovat povrchové napětí vody, měnit hustotu látek a dokázat Pascalův a Archimedův zákon. Na závěr projektu si ve skupinách připravili prezentace o zařízeních, která využívají vlastnosti kapalin, například ponorka, remorkér, zdymadlo, vodojem,  . a seznámili s nimi své spolužáky.   

Vystoupili jsme na adventním odpoledni v Malíně

Vystoupili jsme na adventním odpoledni v Malíně

Jana Nedvědová

Na sobotní odpoledne 30. 11. připravili obyvatelé Malína  adventní program, na kterém nechyběli ani naši mladší žáčci  - zpěváčci, kteří vystoupili s pásmem tradičních vánočních koled. Za svůj výkon byli odměněni potleskem od diváků i odměnu od pořadatelek akce. 

Výsledky hlasování v projektu Školní participativní rozpočet

Jana Nedvědová

V týdnu od 11.11. proběhlo hlasování v rámci projektu Školní participativní rozpočet. Celkem jsme mezi 16 nápadů rozdělili 2093 hlasů A jak vše dopadlo? 

VIII. C pekla

VIII. C pekla

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek odpoledne si osmáci zabrali školní kuchyň a pod vedením třídní paní učitelky se dali do pečení vánočních perníčků. Účastnit se museli povinně i pánové, jsme přesvědčeni, že tyto dovednosti jednou určitě uplatní... 

VI. B a VI. C na exkurzi ve Všestarech

VI. B a VI. C na exkurzi ve Všestarech

Jana Nedvědová

Archeopark pravěku Všestary navštívili šesťáci v úterý 12.11. v rámci výuky dějepisu. V pravěké vesnici si tady upevnili a shrnuli poznatky o tomto období. Vlastnoručně si vyzkoušeli některé činnosti, například drcení obilí, broušení kamene, sekání dřeva a hod oštěpem. 

Vánoční jarmark se vydařil

Vánoční jarmark se vydařil

Jana Nedvědová

Na pátek 6. 12. jsme naplánovali vánoční jarmark - poprvé se konal na Palackého náměstí. Oba stánky byly plné vánočních dekorací, na jejichž výrobě se podílela značná část dospělých i žáků naší školy. Prodejci z řad dětí se měli co otáčet celé dopoledne, snad se přitom zahřáli a nebudou marodit...  V kasičkách jsme napočítali celkem 32 847 Kč, které budou uloženy do rezervního fondu školy a použity na podporu činnosti školy. Děkujeme všem, kteří nám přispěli, doufáme, že jim naše vánoční výrobky budou dělat radost.   

Vánoční besídka nás potěšila

Vánoční besídka nás potěšila

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 12.12. proběhla v aule školy vánoční besídka, dopoledne pro děti, odpoledne pro rodiče. Více než sto dětí zpívalo, hrálío, podílelo se na přípravě a organizaci...Všem patří poděkování, besídka se nám líbila, doufáme, že i diváci byli spokojení, dobře se pobavili a oddychli si, když se vánočnímu stromečku podařila nasadit hvězda na špičku....  

Vánoce na Hrádku - IV. B, IV. C

Vánoce na Hrádku - IV. B, IV. C

Jana Nedvědová

Vánoce na Hrádku si v pátek 6.12. užili naši čtvrťáci. Prohlédli si expozici starých hraček, vyslechli povídání o tradicích dřívějších Vánoc, viděli, jak se zdobil vánoční stromeček, jak vypadal štědrovečerní stůl našich prababiček. Závěrečný kvíz prověřil, jak pozorně jsme poslouchali. Součástí programu byla i tvořivá dílna, kde si děti vyrobily andílka z ovčího rouna. Všem se návštěva Hrádku líbila a naladila nás na již nadcházející vánoční čas...

Ukázková hodina u prvňáčků

Ukázková hodina u prvňáčků

Jana Nedvědová

V úterý 19.11.  měli prvňáčci milou návštěvu - na to, co vše se již naučili a jak pracují, se přišli podívat jejich rodiče a prarodiče. Děti mají velkou pochvalu - snažily se, pracovaly se zaujetím a zápalem, sklidily od rodičů potlesk. Velké poděkování patří i paním učtelkám,které dětem poutavé vyučování každý den připravují, vzorně je při školní práci vedou a jsou jim velkou oporou.      

Tváře měsíce listopadu

Tváře měsíce listopadu

Jana Nedvědová

V listopadu nás potěšila řada dětí (protože se blíží Vánoce, fotku jsme trochu upravili...)

Turnaj ve vybíjené

Turnaj ve vybíjené

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 14.11. jsme uspořádali pro žáky 2. - 4. ročníku turnaj ve vybíjené. Malí sportovci bojovali nadšeně, v duchu fair play, nejraději by byli na hřišti všichni , ale to opravdu nebylo možné, počet členů jednotlivých družstev byl samozřejmě omezený. A vítězné třídy? II. A, III. D a IV. B. Gratulujeme! 

Tonda Obal na cestách

Tonda Obal na cestách

Jana Nedvědová

V pondělí 18.11. se 14 tříd převážně I. stupně zúčastnilo hodinového programu o třídění odpadu Tonda Obal na cestách. Děti si během velmi podrobné prezentace společně s lektory připomněly a rozšířily znalosti o tom, jak, kam a proč se odpad třídí, a co se z něj dále vyrábí, prohlédly si  vzorky recyklovaných materiálů., osahaly si je a rozhodovaly, do kterých kontejnerů obrázky odpadů patří. Na chodbách školy jsou nově umístěné nádoby na tříděný odpad - doufáme, že v nich budou končit ty správné materiály.       

Těšíme se na Vánoce - VIII. C

Těšíme se na Vánoce - VIII. C

Jana Nedvědová

V mnoha třídách se začínají v těchto dnech objevovat vánoční stromečky, nejinak je tomu v VIII. C. Osmáci si strom sami vybrali, vlastnoručně do školy donesli a ozdobili. V hudebně, jejich kmenové třídě,  je teď radost učit - krásně to tam voní...

Shromáždění mladších žáků

Shromáždění mladších žáků

Jana Nedvědová

V pondělí 2.12. se konalo poslední shromáždění mladších školáků v tomto kalendářním roce. Poprvé se ho zúčastnili  i prvňáčci. Vzorně připravení třeťáci vystoupili se svými příspěvky a přečetli nám, co vše již od září zažili a prožili. Paní ředitelka popřála dětem krásné Vánoce a prázdniny a abychom se na vánoční atmosféru naladili, zhlédly děti krátký úryvek z pohádky Anděl páně. 

Redakční seminář v akci

Redakční seminář v akci

Jana Nedvědová

Ve středu 27.11. se vypravili naši redaktoři do terénu - na Palackého náměstí. Kolemjdoucí kutnohořany zpovídali na téma Děti a internet. A co se dozvěděli? To se dozvíte v našem časopise MišMaš...

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání