TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2023/2024

  • Administrátor
Závěrečný maraton a ukončení olympijských her

Závěrečný maraton a ukončení olympijských her

V pátek dopoledne se většina z nás vypravila na Olympii fandit maratoncům a užít si závěr olympiády. Naši sportovci byli vynikající a v této náročné disciplíně vybojovali deset medailí. Po jejich převzetí už následoval nástup všech sportovců na plochu, závěrečné projevy, ukončení her a zhasnutí olympijského ohně.  Těšit se můžeme zase za dva roky. Hluboce se skláníme před našimi sportovci za jejich fair play chování a skvělé výkony, jsme na ně moc hrdí. Společně zvítězili v obou kategoriích a vybojovali pro školu dva krásné poháry. Veliké poděkování patří našim kolegům tělocvikářům, kteří děti neúnavně po celou dobu na sportoviště doprovázeli a podporovali je. Sportovcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  A určitě si teď pár dní všichni odpočiňte!        

Florbalová finále nám přinesla zlato a bronz

Florbalová finále nám přinesla zlato a bronz

I ve florbale se našim sportovcům povedlo vybojovat sadu zlatých medailí - o tento skvělý výsledek se postarali mladší hoši. Další sadu medailí vybojovala nejstarší děvčata, která si odnesla medaile bronzové. Gratulujeme!      

Ve čtvrtek dopoledne se hrála finále v basketu

Ve čtvrtek dopoledne se hrála finále v basketu

Na Klimešce se ve čtvrtek dopoledne hrály finálové zápasy v basketbale. I tady naše týmy vybojovaly další sady medailí - nejstarší děvčata si odnesla stříbro, nejstarší hoši bronz. Gratulujeme! 

Naši zlatí fotbalisté

Naši zlatí fotbalisté

Ve čtvrtek odpoledne na Olympii se hrály finálové zápasy ve fotbale. Oba naše týmy hrály o zlaté medaile a oba týmy je vybojovaly. Radost byla veliká,  gratulujeme hochům ke skvělému úspěchu! 

Výzva pro chemika - skvělé 2. místo

Výzva pro chemika - skvělé 2. místo

Soutěž s názvem Výzva pro chemika se konala ve Spolaně v Neratovicích dne 18. června. Letošní ročník soutěže byl pro naši školu obzvláště úspěšný díky třem dívkám. Elle Müllerové, Ellinor Marshové a Sofii Horváthové. Podařilo se jim projít až do finálového kola, kde obsadily skvělé 2. místo. Musely zde prokázat nejen znalosti chemické, ale také praktické dovednosti, týmovou spolupráci a kreativní myšlení. Věříme, že tento úspěch bude inspirací pro ostatní studenty a povzbuzením k zapojení se do podobných soutěží. Gratulujeme Elle, Ellinor a Sofii k jejich úspěchu a přejeme jim mnoho dalších úspěchů. Ing. Šárka Nováková 

Vítězství obou házenkářských týmů v 15. ročníku kutnohorské ligy v miniházené

Vítězství obou házenkářských týmů v 15. ročníku kutnohorské ligy v miniházené

Ve středu odpoledne za opravdu extrémních teplotních podmínek se sehrál poslední turnaj 15. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené. Oba naše týmy vybojovaly zlaté medaile. Malým házenkářům gratulujeme k vítězství a přejeme jim hodně úspěchů v dalším sportování!      

Středeční předávání medailí

Středeční předávání medailí

Ve středu v podvečer proběhlo na Klimešce poslední slavnostní předávání medailí z individuálních atletických disciplín. Nejlepším sportovcům je předával pan starosta. Gratulujeme všem našim oceněným atletům!        

Středa Klimeška - přehazovaná, florbal, volejbal

Středa Klimeška - přehazovaná, florbal, volejbal

Na Klimešce se ve středu dopoledne poprvé v rámci olympiády hrála přehazovaná děvčat 3. - 5. ročníku. Odpoledne měřili své síly ve florbale hoši 6. - 7. ročníku a poprvé ve volejbale nejstarší dívky.  Z přehazované si děvčata odnesla bronzové medaile, rovněž třetí místo patřilo volejbalistkám. Florbalisté budou ve čtvrtek bojovat o medaile ve finále.    

Středeční atletika

Středeční atletika

Ve středu dopoledne probíhaly na Olympii další atletické disciplíny v kategoriích 6. - 9. ročník. Opět bylo velmi teplo, byli jsme rádi, že naši sportovci zvládli i tyto nelehké podmínky bez zdravotních komplikací. Medaile za štafety byly rozdány hned na stadionu, medaile za individuální disciplíny si sportovci opět převezmou večer v Klimešce.  Gratulujeme a přejeme těm, kteří poběží v pátek závěrečný maraton, hodně sil, počasí bude zřejmě opět extrémní...

Úterní odpolední fotbal

Úterní odpolední fotbal

Na Olympii kromě atletických soutěží probíhají i fotbalové turnaje starších věkových kategorií. V úterý odpoledne zde vyběhli na trávník fotbalisté 6 . - 7. ročníku. Náš tým byl úspěšný a ve čtvrtek bude pokračovat v boji o medaile. Gratulujeme!    

T-Mobile Olympijský běh

T-Mobile Olympijský běh

Ve středu 19. června se k olympijské myšlence přidaly téměř všechny prvostupňové děti - zúčastnily se totiž T-Mobile Olympijského běhu. Různí běžci, různá místa. olympijská myšlenka, to je motto této akce. Kromě toho, že jsme se pro radost hýbali, jsme přispěli i na dobrou věc - z každého startovného jde část  na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V loňském roce takto přispěla Česká olympijská nadace částkou 970 000 Kč. Gratulujeme všem našim malým běžcům, že se zúčastnili a doběhli si do cíle pro medaile.   

Co se dělo v úterý na Klimešce?

Co se dělo v úterý na Klimešce?

V úterý dopoledne i odpoledne bylo na Klimešce živo. Starší hoši hráli florbal a mladší i starší dívky basketbal. Naše mladší basketbalistky vybojovaly bronzové medaile (jeden tým na soupisce nebyl postaven a proto se turnaj dohrál), ostatní týmy budou bojovat o medaile ve čtvrtek. Blahopřejeme a držíme palce!  

Úterní slavnostní vyhlášení

Úterní slavnostní vyhlášení

V úterý večer se na Klimešce vyhlašovaly výsledky a předávaly medaile za pondělní atletické disciplíny v kategoriích 6. - 9. ročník. Mezi oceňovanými byla celá řada našich sportovců a když odcházeli, většině z nich to na krku krásně cinkalo - nezůstali totiž u jedné medaile...Gratulujeme a přejeme hodně štěstí a sil ještě zítra a v pátečním závěrečném maratonu.   

Úterní atletika 3. - 5. ročník

Úterní atletika 3. - 5. ročník

Na úterní dopoledne byla naplánovaná atletika hochů i dívek v kategorii 3. - 5. ročníku. Některé třídy vyrazily své spolužáky podpořit. Sportovci to neměli vůbec jednoduché, protože se výrazně oteplilo. Přesto bojovali ze všech sil a při vyhlašování výsledků se u stupínků pěkně modralo žižkovskými tričky! Děkujeme všem soutěžícím a gratulujeme k medailím! 

Pondělní předávání medailí na Klimešce

Pondělní předávání medailí na Klimešce

Zatímco malí sportovci dostávají medaile přímo na sportovištích, žáci II. stupně si pro ně musí dojít na slavnostní předávání vždy následující den na Klimešku.  Ocenění medailistů za páteční plavání a sobotní šplh, stolní tenis a cyklistiku proběhlo v pondělí vpodvečer, medaile předávala paní místostarostka. Blahopřejeme všem našim medailistům a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. Medaile za plavání pro nepřítomnou Natku Hnátovou přebrala Amálka Jansová, děkujeme.  

Pondělní florbal dívek a basket hochů 6. - 7. ročník

Pondělní florbal dívek a basket hochů 6. - 7. ročník

V pondělí na Klimešce probíhaly turnaje ve florbale dívek 6. - 7. ročníku a v basketbale hochů stejné věkové kategorie. Hoši budou ve čtvrtek hrát o třetí místo, děvčata o medaile bojovat nebudou,   

Pondělní atletika

Pondělní atletika

V pondělí byly také zahájeny atletické soutěže starších žáků 6. - 9. ročníku. Počasí zatím atletice přálo, příští dny se má výrazně oteplovat a pro sportovce to nebude vůbec jednoduché. Naši zástupci vybojovali řadu medailí, které si převezmou v úterý večer na Klimešce.  

Pondělní vybíjená

Pondělní vybíjená

Na pondělní dopoledne byla naplánovaná vybíjená hochů a dívek 3. - 5. ročníku. Turnaj probíhal na Klimešce, oba naše týmy vybojovaly stříbrné medaile. Gratulujeme!  

V sobotu se šplhalo, jezdilo na kole a hrál stolní tenis

V sobotu se šplhalo, jezdilo na kole a hrál stolní tenis

V sobotu pokračovala olympiáda šplhem, stolním tenisem a cyklistikou. Šplh a stolní tenis probíhal na gymnáziu, na kolech se jezdilo okolo Olympie.  I tady naši zástupci vybojovali medaile zlaté, stříbrné a bronzové, přeberou si je v pondělí večer na Klimešce. 

Z bazénu vylovili Žižkováci řadu medailí!

Z bazénu vylovili Žižkováci řadu medailí!

Na páteční odpoledne bylo naplánované plavání všech věkových kategorií, od 3. do 9. ročníku. Naši plavci byli výborní, vybojovali řadu medailí individuálních i ve štafetách. Gratulujeme!  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání